Ocena kierowcy - Opel Kadett E Hatchback

Silnik 2.0 16V GSi 150KM 110kW
Rok produkcji 1990
Opel Kadett E Hatchback 2.0 16V GSi 150KM 110kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : no bajka:)
Karoseria : Tylne nadkola.. Tragedia.
Opel Kadett GSi 16V to znakomite rozwiązanie dla młodzieńca szukającego mocnego samochodu za małe pieniądze. Niestety teraz coraz trudniej znaleść dobrze utrzymanego Kadzia GSi16V bez jakiegoś wiejskiego Tuningu.
Silnik to największy atut tego auta. Żadna Calibra czy Astra GSi nie ma szans. 150km, 196Nm przy 6000rpm. Bardzo elastyczny. 40km/h na 5 biegu idzie jak burza:) od 0 - 100 8.1 sek. prędkość max 236 po skalibrowaniu licznika;)
Mogłaby być krótsza. Generalnie ok.
Zawieszenie strasznie twarde, a zarazem delikatne. Dobrze trzyma się drogi. Strasznie lekki tył zaczyna tańczyć na zakręcie 45 stopni przy prędkości 50km/h jak tylko troche popada.
Widoczność znakomita jak na pięciodrzwiowe auto z początku lat 90.
Taka sobie. Suwaki od temperatury, bardzo ciężko chodzą i absorwują kierowcę podczas jazdy. Reszta ok;)
Strasznie paruje. Wystarczą dwie osoby w samochodzie, żeby wszystkie szyby były całe białe. Ale to chyba każdy opel tak ma... Zimą grzeje doskonale:)
Troche mały bagażnik. Jestem perkusistą i mam problem, żeby pomieścić się z bębnami do Kadetta.
Po przekroczeniu 130km/h nie da się już nomalnie rozmawiać.. Ale ten odgłos silnika na wysokich obrotach... mmm...
Żre więcej niż widzi. Przy spokojnej jeździe na trasie bierze ok 8l/100km. Jak przywale w garnuszki potrafi wziąć nawet 16l. I niech mi ktoś powie, że w GSi silniki osimiozaworowe mniej palą...
Ja za swojego Kadetta w idealnym stanie w zeszłym roku zapłaciłem 6.800zł. Uważam, że to dużo, ale teraz wiem, że warto choćby dla tej adrenaliny, którą można poczuć tuż po uruchomieniu silnika.
Padła mi żarówka w Digitalu, musiałem wymienić cały cyferblat. Cena 200zł. Centralny zamek raz działa raz nie.
Korozja nadkoli tylnych. Udręka każdego posiadacza Kadetta i Astry. Tragedia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V GSi 150KM 110kW [l/100km]

11,1