Ocena kierowcy - Opel Kadett E Hatchback

stypson, 18 lat temu
Silnik 2.0 GSi 129KM 95kW
Rok produkcji 1988
Opel Kadett E Hatchback 2.0 GSi 129KM 95kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Auto godne polecenia dla osób z bardzo cienkim portfelem, auta nie były bogato wyposażane, ale podobno dobrze znoszą gaz, długie przebiegi, żywotne silniki,mały koszt utrzymania, dość podatny na korozję
na niskich obrotach silnik ciągnie fantastycznie, pracuje cicho i jego żywotnośc jest bardzo długa, dużo daje mu elektronicznie sterowany wtrysk paliwa MOTRONIK, jest oszczędny przy tak dużej pojemności, silnik to największy atut auta
biegi są długie, bardzo dobrze dobrane, jednak za wysoki jest skok drązka zmiany biegów
w wresji GSi był on utwardzany co za tym idzie kompletnie nie sprawdza sie na polskich dorgach, jest świetnie na utostradach i równej nawierzchni, auto jest po prostu za twarde i sybko zużywają sie przednie elementy skrętne
Wszystko widać:)
przełączniki pod ręką, fajnie sie wszystko obsługuje
wydajne ogrzewanie i dobre chłodzenie w większości aut jest szyberdach super sprawa na lato
mam wersje trzydzwiową, auto jest dość małe ale z tyłu spokojnie dwie osoby siedzą, ale bez rewelacji
silnik pracuje cicho ale te odgłosy palstików to tragedia jak sie wszytsko porobi wtedy jest ok ale każdy plastik tzreba przywrócić do oryginalnego stanu, chyba że ma sie dobre radio:)
po mieście 10L/100km, trasa 6-7/100km, naprawy są bardzo tanie, jak na taką pojemnośc bardzo oszczędny
ja swojego GSi z 1988 kupiłem za 1700zł wrzuciłem w niego 1000zł na zrobienie tych głupot (wymiany oleju filtrów, łańcuszek rozrządu, opony)
drobiazgi często sie psują, ale pełno jest części na szrotach, szczególnie problemy są z elektryką
żadnych poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GSi 129KM 95kW [l/100km]