Ocena kierowcy - Opel Kadett E Hatchback

pavca@op.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 GSI 16V KAT 150KM 110kW
Rok produkcji 1991
Opel Kadett E Hatchback 2.0 GSI 16V KAT 150KM 110kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Jak za takie pieniądze uzyskałem autko rodzinne, ze sportowym charakterem. Części tanie, koszta obsługi także (oczywiście poza stacjami autoryzowanymi). Mnóstwo zamienników i dodatkowych akcesorii. Dla mnie bomba !! Jedyny mankament to nadkola ! gdzie niestety walka z rdzą okazuje się bezcelowa i wymagają co paroletniej wymiany.
Co prawda tylko 115 kM ale za to moment obrotowy 170 Nm - nie zostajesz z tyłu na światłach !!
Wręcz doskonala, u mnie krótka i cicha, no ale ze skrzyń Opel słynie !
Mam GSi więc zawieszenie twardsze niż w modelach "rodzinnych". Czuje każdą dziurę, ale z drugiej strony prowadzi się pewnie na prostej jak i w zakrętach.
Może być.
Gdyby nie te fotele kupełkowe było by doskonale, no ale jak się ma zacięcie sportowe to trzeba cierpieć. Poza tym wszystko na swoim miejscu.
Chyba jak w każdym aucie. Jak jest zimno i wsiąda 4 osoby to dmuchawa musi chodzić na maxa !
4 osoby podróżują komfortowo, duży bagażnik.
niestety fabryczne wyciszenie nie sprawdza sie wogóle. Przy odrobinie wysiłku - znośnie.
Jak na auto 2 litrowe to całkiem przyzwoicie - do 10 w mieście i nawet 6,5 na trasie - tak do 110 km/h
Jeżeli trafi się w dobrym stanie blacharskim to nie ma co się zastanawiać !
Czasami coś wysiada, ale niskie ceny części i ich dostępność w zupełności rekompensują tą dolegliwość.
Nigdy mnie nie zawiódł w trasie, praktycznie nie pamiętam żadnej poważniejszej awarii, a zrobiłem już nim paredziesiąt tys. kilometrów.
Opel Kadett E Hatchback