Ocena kierowcy - Opel Meriva I

tabs@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 1.6 8V 87KM 64kW
Rok produkcji 2003
Opel Meriva I 1.6 8V 87KM 64kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Samochod oceniam dobrze jestem zadowolony. Praktycznie wlewam tylko paliwo, co mi bardzo odpowiada. Jednak mam wrazenie ze jest tak dlatego ze auto jest w miare nowe. Zobaczymy za rok. Kurcze strasznie pije olej !!! Wymienilem ostatnio olej i od tego czasu okolo 6 tys juz litr wlalem. Wlewalem poniewaz swieci mi kontrolka. Sprawdzalem czy nie cieknie z miski olejowej ale tam jest sucho.
Stu konny silnik umozliwia dynamiczna jazde nawet gdy jade z rodzina na wakacje i jest caly zapakowany
Zaczyna slabo wchodzic jedynka przy zmianie z wyzszego biegu. Czasami az sie prosi jej wlaczenie gdy ledwo sie toczy w korku.
Sterownosc autem dobra
Strasznie ogranicza lewy slupek wrecz czasami mnie denerwuje
Bardzo duza ilosc schowkow, nawet pod fotelami sa kieszonki. Przednie fotele z tylu maja zamocowane rozkladane plastikowe stoliki. Przesuwanie, skladanie, modyfikacja z 3 na 2 z podlokietnikiem tylnej kanapy rewelacyjna. Mialem kilka aut i ten pomysl wydaje mi sie naprawde udany. Laczna 7 uchwytow na napoje po zlozeniu jednego z foteli tylnej kanapy.
Szybko nagrzewa. Niestety nie mam klimy wiec nie moge jej oceniac.
Bardzo duza przestrzen. Mam 190 cm wzrostu wiec regulowany fotel kierowcy oraz kierownica dla mnie rewelacja
Bardzo cichy, do momentu gdy zalozymy bagaznik wowczas przy predkosci 110 km zaczynamy slyszec gwizd.
Tu nie jest rewelacyjnie przy spokojnej jezdzie 8 - 8,5 benzyny na LPG 10 jednak jak juz zaczniemy naprawde szybko jezdzic to LPG nawet 13,5 a benzyna 11
Samochod jest drogi w zakupie nawet z drugiej reki.
Jestem drugim wlascicielem i nie mialem jeszcze zadnej naprawy a przejechalem juz 6 tys km.
brak

Usterki Opel Meriva I