Ocena kierowcy - Opel Meriva I

Silnik 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Meriva I 1.6 ECOTEC 100KM 74kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : super ustawny bagażnik po złożeniu foteli tył. Dwupoziomowy bagażnik z tzw \"piwniczką\" na drobiazgi. Ale półka bagażnika zła,stuka na dziurach! Lepsza jest roleta. Super mocowanie firmowych baz bagażnika dachowego.
Zmieniam pojazd bo po prostu mi się znudził.Odbieram w tym miesiącu model , innej znanej /\"bardziej prestiżowej\" marki , większy i lepiej wyposażony.Czekałem na nową Merivę, ale jakoś się nie doczekałem.Zresztą nie mam zamiaru nabijać kiesy nowym ruskim właścicielom OPLA!.
Przy normalnej jeżdzie Ok. Tylko od zawsze bierze olej 0,2-0,5 na 1000 km.Pasek rozrządu wymieniony 2 razy przy 70 i 140 tys km,ale to profilaktycznie. Pompa wodna oryginalna. Wycieków oleju i wody brak.Wymiany oleju co rok po ok 25-30 tys km.Jak to mówią \"TTTM\".Ostatnio trochę chłodzenie silnika robi się niestabilne, ale jeszcze się nie przegrzewa ponad 100st C. Przejechałem nim wiele, w tym alpejskie wysokogórskie przełęcze zimą i sprawdził się super.
Na gwarancji wymieniano jakiś elemement tworzywowy na metalowy w układzie dzwigni/akcja serwisowa/ i jest ok.Oczywiście na autostradzie przydałaby się 6-stka. Ale całkiem spokojnie szedł 160km/h.
Przy 100 tys wymiana kolumny zawieszenia przód , bo ciekły/ wymian aprofilaktyczna/. Przy 130 tys wymiana łożysk przód bo bardzo szumiały szczególnie prawe. .Tarcze wymienione tył 90 tys, przód 130 tys.Klocki w normie co 30-40 tys km.
Należy się przyzwyczaić do tych nieszczęsnych przednich słupków, ale inne modele nie mają lepiej! Lusterka wsteczne wspaniałe.
Super. Siedzi się wysoko i prosto. Firmowe CD radio/ bardzo dobrze gra!/ naprawiane 2 razy na gwarancji. Po 5 latach wymieniony napęd CD -chyba zużył się od intensywnej eksploatacji!
Chłodzi/ klima manualna/ i wentyluje OK.Na gwarancji wymieniono kompresor klimatyzacji.Ostatnio głośniejsza dmuchawa.
Przy tych wymiarach zewnętrznych trudno znalezć lepszą alternatywę.
Cichy.Bardzo fajny pojazd na długie trasy autostradowe, jak i miejskie dojazdy .
Jak się jezdzi zgodnie z przepisami i ma się normalną nogę to OK. Ceny napraw - trudno porównać , bo nie mam do czego.W każdym razie dotychczas korzystałem wyłącznie z ASO . Nie rdzewieje!Lakier srebrny metalic jak nowy, a auto codziennie eksploatowane,codziennie w ciepłym garażu. Mądrze zaprojektowane uszczelki drzwiowe, wykroje drzwi po otwarciu czyste!
Wtedy był b. drogi/63500 zł/.Obecnie cena nowego /ale juz opatrzonego modelu/ znośna!
fotele przód niedopracowane mocowania i regulacja/luzy/. Na gwarancj 2x zmieniane .Teraz znowu to samo.
Nigdy nie zawiódł!Pojazd dalej pozostanie w Rodzinie!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]

7,8