Ocena kierowcy - Opel Meriva I

Opel Meriva I 1.6 TWINPORT ECOTEC 105KM 77kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń.
Silnik : Pije olej
Inne : Trzesz
Polecam auto- dałem za niego 25 K a wszyscy myślą że auto jest nowe. SUPER. Moja jest czarna i naprawdę robi wrażenie.Niezwodny samochód. Nawet moja żona umie nim parkować. Mnustwo miejsca (przewoziłem ostatnio w kabinie przy zamkniętych drzwiach!!!!!!2,5 metrowe kontowniki!!!)Świetny audio, ma kopa.:) POLECAM
Silnik naprawdę elastyczny:) Całkiem przyzwoicie niesie ta budę!!! Bardzo elastyczny. Doskonałe przyśpieszenie nawet gdy jadną nim 4 osoby.Bierze trochę oleju ale słyszałem że Merivy tak mają. Problemem jest jechanie ponad 100km/h bo wtedy staje się głośny, a tego nie lubię.
Bardzo dobra. Precyzyjna. Jedyny problem to fakt, że aby wrzucić wsteczny bieg trzeba stanąć do zera. Inaczej zgrzyta..
Oceniam doskonale. Genialnie trzyma się drogi, świetny na zakrętach; może ciut za twardy.
Olbrzymie lusterka,widoczność doskonała: jedyna wada to przednie słupki - przy skręcaniu można kogoś pominąc na pasach - trzeba wuważać.
Wszytko pod ręką; niezwykle funkcjonalne. Tylne fotele raczej niewygodne ale coś za coś: jeżdżą we wszystkie możliwe strony.
Wszytko OK. Klima cuchnie ale to już nie wina samochodu :)
Przestrzeni jest bardzo dużo. Wszyscy są zaskoczeni!!!
Do 100km/h super, potem w miarę prędkości coraz gorzej. Przy 160 km/h myślałem że ogłuchnę.
W normie. Niektórzy narzekają że duża, ale taka buda musi trochę palić. Poza tym ma gaz sekwencyjny więc przejeżdżam trasę lublin-wawa za 25 pln.!!! Na raport spalania nie patrzcie bo nigdy nie liczyłem co do dziesiątych litra :)
Za takie pieniądze - 25K mogłem stare BMW, VW , AUDI albo inny \"niezawodny\" samochód sklejony z trzech innych,z kręconym przebiegiem itp.... Moja Meriva wygląda i chodzi jak samochód nowy. Jestem bardzo zadowolony.
BArdzo denerwuje mnie trzeszczenie tylnej półki (tej przymocowanej do przedniego siedzenia)- jeżdżę z rozłożoną. Poza tym co miesiąc wymieniam jakąś żarówkę, a wierzcie mi - wymiana żarówki to karkołomna sztuka (przód); przy wymianie tylnej rozbiera się pół a auta.....
NIC, na razie poważnych usterek brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TWINPORT ECOTEC 105KM 77kW [l/100km]

Opel Meriva I