Ocena kierowcy - Opel Meriva I

lukasz , 13 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 92kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca we wnętrzu.
Auto wygodne jak dla mnie ekonomiczne koszty na lpg niższe niż dislem. Ceny części na bardzo niskim poziomie. Trochę przeszkadzają na nierównościach trzaski w bagażniku.
Silnik 1,8 125 km powinien śmigać ale nie w tym aucie jest ciężkie i to czuć. Jeździłem dużo mocniejszymi autami może dlatego taka ocena. Jedzie 200 ale potrzebuje trochę czasu żeby się rozpędzić. Przy prędkości autostradowej 140 względnie cicho nie ma tragedii. Z elastycznością jat to w 16 zaworowych od dołu słabo ciągnie niema jak 8 zaworowe 1700 obrotow gaz i jedzie.
Jak w oplu czasem chaczy. Ale ogólnie brak zastrzeżeń. Najlepsza skrzynia to skrzynia łady 2107 pięcio biegowa tam biegi wchodziły jak w masełko.
Twardy. Osobiście wole troche miększe zawieszenie ale to przy większych prędkościach bardzo precyzyjne. Jak na razie żadnych stuków.
Niestety tu wielka klapa widoczność przez przednie słupki tragedie trzeba pojeździć żeby się przyzwyczaić. W pierwszy dzień na przejściu przez słupek mało brakowało potrącił bym kobietę. Trzeba przywyknąć do wychylania się na zakrętach żeby sprawdzić czy droga jest pusta.
Jak dla mnie brakuje trochę schowków w obrębie kierowcy np na telefon. Przyciski w miarę dostępne trochę nisko pokrętło i przyciski ok klimatroniku. W bagażniku jest drugi mniejszy po pokrywą jak dla mnie rewelacja zakupy w bagażniku a bagażnik pusty. Pokrywa do góry a tam wszystko elegancko poukładane po bokach dwie przegrody. Na bokach nad nadkolami dwa schowki na np napoje. Duży plus w bagażniku jest gniazdo zapalniczki z tyłu na środkowym tunelu i z przodu. Na oparciach tylnych siedzeń uchwyty na siatki. To wszystko super ale brakuje mi takiej funkcjonalności z przodu koło kierowcy.
W zimie bardzo szybko grzeje a w lecie dobrze chłodzi.
Tu inżynierowie opla przeszli samych siebie na płycie corsy po zwiększeniu rozstawu osi miejsca prawie jak w kompakcie. Z tyłu siedzenia można regulować przód tył na boki środek chowa się w podłogę wtedy boczne dajemy do środka i mamy 4 osobowe auto. Do tego oparcia tylnych siedzeń można pochylać wtedy jazda jest super wygodna. Można bezproblemowo spać i nie czuć zmęczenia.
Tragedii nie ma jak by było ciszej byłby lepiej. 120 140 można wytrzymać potem coraz głośniej.
najlepsze wyniki na benzynie miasto 8 l trasa bardzo spokojna jazda zimą przy 80 km/h ponad 100 km jazdy autostradowej 5 l . Na lpg miasto 8,5 9,5 l więc różnica niewielka ale w trasie najmniej spaliłem 8,5 l.
Niestety w porównaniu ze renault scenic ceny używanych meriv z tego samego rocznika dużo wyższe. Ale jakość i niezawodność podobno tą różnicę niwelują. Znajomy do scenica w 8 miesięcy dodał 5 tyś zł. Na razie nie żałuje wyboru miałem kupować vectre albo mazde 6. Trafiła się meriva i jestem bardzo zadowolony.
Z drobiazgów narazie nic się nie przydarzyło.
33000 zaświecił się kontrolka esp i ładowania. Naprawa modułu esp. Koszt 200 pln. Obecnie 36000 jeszcze klocki hamulcowe jak nowe.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

9,5