Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan Facelifting

Bartek, 8 lat temu
Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2014
Opel Meriva II Mikrovan Facelifting 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Auto funkcjonalne z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Ogólnie po przejechaniu około 13 tys. km i trasy wakacyjnej do chorwacji jestem zadowolony ale niestety kilka mankamentów psuje ocenę za całokształt o czym pisze poniżej.
Bardzo dobra dynamika i niskie spalanie ogólnie super.
Mogło by być lepiej, włączenie biegów 5 i 6 wymaga sporego przemieszczenia dźwigni zatem nie da się tego zrobić szybko, niemniej jest to cecha konstrukcyjna i trudno robić z tego zarzut. Skrzynia na razie cicha chociaż te akurat skrzynie podobno z czasem lubią hałasować.
Super trakcja i bardzo dobra przyczepność. Perfekcyjnie jak na vana
Bardzo dobra, mi osobiście słupki nie przeszkadzają.
Rewelacja, dużo schowków i funkcjonalne przesuwne siedzenia z tyłu.
Bez zastrzeżeń, szyby często zamarzają od wewnątrz ale to cecha wszystkich mocno oszklonych samochodów.
Rewelacja.
Niestety samochód początkowo wręcz bezgłośny stał się po przebiegu około 10 tys. km wyraźnie głośniejszy. Serwis rozkłada ręce i nie wie co jest przyczyna ale ja podejrzewam słaba jakość tłumika środkowego w którym przepaliło się wygłuszenie z tym że oczywiście tłumik nie podlega gwarancji zatem wymiana na własny koszt a przy akceptowalnym wzroście głośności jest to ekonomicznie nieuzasadniona stąd początkowo ocena była doskonała a teraz zaledwie przeciętnie i duży minus za tłumik.
narazie bardzo dobrze !
dla mnie rewelacja.
Byłoby doskonale gdyby nie tłumik ponadto znalazłem skazę na lakierze oraz powiększające się szczeliny pomiędzy atrapami zderzaków oraz błotnikami niemniej należy to uznać za drobiazgi ponadto opel generalnie niedokładnie spasowuje elementy nadwozia w tym modelu i należy na to zwrócić uwagę przed zakupem oraz liczyć się z przemieszczaniem zderzaków i powiększaniem szczelin na łączeniu elementów z tworzyw w trakcie eksploatacji.
Poważnych usterek nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

Opel Meriva II Mikrovan Facelifting