Ocena kierowcy - Opel Mokka I SUV

Silnik 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Mokka I SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Uważam, że to bardzo udany samochód. Najlepiej dla 3-osobowej rodziny. Byłem nim we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii i na Ukrainie i nie było żadnych problemów. Moja Mokka, to jeszcze ta pierwsza wersja z niemieckim silnikiem, produkowana w Korei.
Super, dobrze dopasowany do tego samochodu. Bardzo wytrzymały (silnik na łańcuchu) i nadaje się do instalacji LPG. Swego czasu ten silnik był fabrycznie wyposażony w instalację LPG, więc to też dobrze o nim świadczy. Dość ekonomiczny i całkiem żwawy. Po 150 tys.km nic się nie psuje i nic nawet nie wskazuje, żeby miało się popsuć. Wymieniam tylko olej i filtry.
Manualna 6 biegów. Działa i nie haczy. Brak zastrzeżeń.
Codziennie zasuwam po mieście oraz drogach szybkiego ruchu, jak i po takich wertepach, że tylko na Ukrainie można takie znaleźć i Mokka nie grymasi.
Nie mam garażu i mimo wszystko przez te wszystkie lata nie widać żadnej rdzy ani innych problemów.
Super, chociaż bez kamery i czujników byłoby ciężko.
Wiele osób się czepia, ale według mnie przesadzają. Przecież większości przycisków, czy funkcji nie używa się codziennie, a to co się faktycznie używa jest tam, gdzie powinno.
Bardzo dobrze, klima 2-strefowa. Wszystko działa, jak należy.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu trochę mniej i raczej tylko dla 2 osób.
Całkiem dobrze. Nie wiem czemu ludzie narzekają? Wiadomo, że przy 140km/h na autostradzie, będzie głośniej, ale tak samo jest w innych podobnych samochodach, więc jak ktoś chce mieć ciszej, to chyba powinien zainwestować w coś luksusowego za odpowiednio większe pieniądze.
Super, tylko paliwo i olej. Sporadycznie części, które normalnie się eksploatują. Żarówki, olej, filtry można wymienić samodzielnie.
Jak go kupowałem w 2014, cena była świetna, porównywalna do samochodów osobowych, ale teraz wszystkie samochody podrożały. Na dodatek wtedy to była niemiecka jakość i koreańska dokładność.
Zwykłe drobiazgi, jak w każdym innym samochodzie. Ktoś narzekał na słabe hamulce, ja natomiast uważam, ze są bardzo mocne, oczywiście te fabryczne klocki trzeba dość szybko wymienić.
Nic szczególnego się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,3