Ocena kierowcy - Opel Mokka II SUV

Silnik 1.2 Turbo 130KM 96kW
Rok produkcji 2021
Opel Mokka II SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i całkiem oszczędny
Karoseria : Swiatla full led wyglądają WOW !
Inne : Drzwi na dole mocno brudzą się od środka.
Bardzo fajne autko, daje 4/5 bo ma kilka mankamentow ale ogolne wrazenie jest pozytywne.
1.2 130 koni do tego samochodu wystarcza, jest dynamiczny fajnie mruczy i w trybie sport ma żwawą reakcje na pedał gazu.
Nasluchalem się na jej temat roznych opini. Ja moge powiedziec tylko tyle ze jest OK ! jezdze w trybie sport.
na 18 bardzo twardo na 16 o niebo lepiej badz co badz auto jest twarde, sztywne sprawia wrazenie sportowego i bezpiecznego. Bardzo mocne wspomaganie kierownicy dzieki ktoremu manewrowanie jest proste i przyjemne.
Tutaj daje 6/5. Mokka jest piekna, zwraca uwage przechodniow i innych kierowcow. Model jest swiezy i wyglada nowoczesnie. Wielu obcych ludzi powiedziało mi że im się bardzo podoba i nie mogli uwierzyc że to opel :D
Szerokie słupki A, co za tym idzie widok do przodu jest ograniczony do tyłu sprawę załatwia świetna kamerka i spore lusterka boczne.
Wszystko na swoim miejscu, dobrze że radio i ogrzewanie maja swoje przyciski fizyczne. Schowek moglby byc klimatyzowany ale nie ma takiej opcji.. Dość szerokie i wysokie progi dla mnie to nie problem ale dla 80 letniej Babci to przeszkoda nie do przejscia.
Klimy nie testowałem ale domyslam się że działa bez zarzutu ogrzewanie jest bardzo wydajne. Auto przy -4 po nocy nagrzewa się w 5 min. Nawiew jest cichy menu ma fizyczne pokretla wygodne w uzytkowaniu.
Wystarczająca, każdy znajdzie dla siebie miejsce. Auto dla 2 osob idealne.
Cisza i spokoj w miescie na trasie przy 130 (bo szybciej nie jezdze) tez cichutku. ALE !! W mojej ocenie cisze wewnatrz psują odgłosy podwozia. Gorszej jakości nawierzchnia i słychać szum spod kół. Mam też wrażenie że szum pochodzi gdzieś z bagażnika. Ogolnie jezdze i slucham muzyki i tu plus za świetne radio i bardzo dobre głośniki. Serio autko ma dzwięk klasy premium. (wersja gs line)
Spalanie w miescie 7.5l, na trasie 5.5
Auta bardzo podrożały Mokka za 115 tys jest dobrze wyposazona i jezdzi bardzo dobrze. Czuje się w niej bezpiecznie. Wybór aut do 120 tys jest ogromny, Mokka podobała mi się najbardziej a wybierałem pomiedzy Nissanem Juke Renault Capture i Toyota Yaris Cross.
zabrudzone klocki hamulcowe powodowały pisk przy delikatnym hamowaniu. Po wyczyszczeniu wszystko działa idealnie.
Nic poważnego się nie dzieje i oby tak zostało :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Turbo 130KM 96kW [l/100km]

6,8