Ocena kierowcy - Opel Omega A Sedan

Kuba, 17 lat temu
Rok produkcji 1991
Opel Omega A Sedan 2.0 99KM 73kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
jesli chodzi o silnik i komfort jazdy jest spox, ale blachy :/.......... jak to w Oplach.
moja omega ma ponad 240tys przebiegu i nie birze grama oleju. Silnik pracuje idealnie i nie puści nawet jednego dymka.
mam skrzynię automat i chwalę sobie. Doskonały komfort jazdy. Raz na rok wymieniam tzw. sprzęgło gumowe w skrzyni które kosztuje 70zł i jest częścią która się zużywa a więc nie ma obaw o żadne usterki.
doskonały skręt i znakomicie sprawujące sie zawieszenie.
mam klimatyzację ale nawaliła chłodnica więc daje przeciętne. Dosyć fajnie grzeje w zimę lecz miałem renaulta który grzał znacznie lepiej.
auto wiele wygodniejsze od bmw serii 7. Wiem bo mój kuzyn ma to auto i jedzie się tym jak taczką w porównaniu do omegi i w omedze jest więcej miejsca.
Nie jest super cicho bo jest to jednak duży silnik który wydaje troche głosu, ale jak jedzie się na wolnych obrotach jest całkiem cicho i przyjemnie.
na tersie w lato przy prędkości 90-110 km/h auto nie weźmie więciej niż 8L gazu 10L
moja omega ma 15 lat ja mam ją 3 lata i wymieniałem w niej tylko most.
nie ma w niej żadnych poważnych usterek a przecież nie można zapominać że auto wyjechało z salonu 15 lat temu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 99KM 73kW [l/100km]

9,3