Ocena kierowcy - Opel Omega A Sedan

krzysieklesz@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 2.3 D 73KM 54kW
Rok produkcji 1987
Opel Omega A Sedan 2.3 D 73KM 54kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Jak dla mnie - ideał. Auto, które spełnia doskonale moje oczekiwania. Nie polecam zwolennikom sportowej jazdy.
Jak ktoś lubi starego diesla, jego charakterystyczny klank - ma "lekką" nogę - czyli zasada - "powolutku do przodu bez względu na obciążenie" - auto idealne. W moim aucie: przebieg Bóg jeden raczy wiedzieć (na pewno nie mniej niż 300000) a silnik dalej sobie równo klepie. Nie lubi tylko kiepskiej ropy - potrafi w zimie zamarznąć.
Moją - wstyd się przyznać - zatarłem... Jednak dowiozła mnie dzielnie do domku. Drugą kupiłem bez problemu z firmy, która sprowadza skrzynie i silniki za śmieszne pieniądze.
Ciężkie auto - bywa, że nie słychać i nie czuć usterek...
Bezproblemowa. Duże boczne lusterka.
Dla mnie ideał. Bardzo łatwa regulacja odległości fotela kierowcy powoduje, że brak np. regulacji kierownicy nie przeszkadza. Wszystkie dźwignie i przyciski we właściwych miejscach.
Wielopunktowy, regulowany nawiew zimnego i ciepłego powietrza.
Nie znam osobowego auta o większej przestrzeni dla kierowcy i pasażerów.
No to w końcu stary diesel...
Jeśli takie wielkie auto mieści się w 7,5l/100 na trasie, a w 10 z dużą przyczepą campingową - to to jest, jak dla mnie wynik doskonały.
Moją Omegę kupiłem za 5000 - włożyłem ok. 2500 w ciągu 3 lat ciągłej eksploatacji. Za takie pieniądze - wielkie i wygodne auto.
Jak na 17 letnie auto - ideał
w 17 letnim aucie - poprawa blacharki, wyniana skrzyni biegów (wstyd się przyznać - zatarłem - bo byłem pewny, że po kupnie 3 lata temu był sprawdzany poziom oleju).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 D 73KM 54kW [l/100km]

8,4