Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

mieszko1997@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Opel Omega B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Dwie dorosłe osoby, dwojka dzieci (duzych) i duży pies w bagażniku z bagazami urlopowymi podrożują wygodnie i komfortowo.
Układ elektryczny : Centralka od pilota i ginące diodki na wyświetlaczu od komputera.
Karoseria : Troszkę rdzy na nadkolach i na drzwiach
Karoseria : Musialem wymienić wszystkie listwy na drzwiach. Odpadają same plastiki a listwy mocyjące sa skorodowane i bardzo ciezko sie je usuwa.
Byloby to naprawde doskonale auto gdyby troche mniej spalało
Troszkę za maly jak na taka masę. Przy wyprzedzaniu najlepiej redukować do 3 (nawet w granicach 90-100 km/h i ma odejście.
Praktycznie nie zauwazyłem rożnicy w stosunku do innych samochodow, ktorymi jeździłem poza tym, ze wszystkie biegi wchodza mieciutko
Wedlug mnie drogi trzyma sie nadzwyczajnie, przy prędkosci 140-150 spokojnie mozna jechać z jedna reka na kierownicy. Tor jazdy koryguje się bardzo delikatnymi ruchami kierownicy. Bardzo mały promień zawracania. Pomimo gabarytów sprawny kierowca wepchnie się nią wszędzie. Bardzo zwrotna.
Nie mam żadnych problemów z zauwazeniem kogokowiek na drodze. No i w kombi widać gdzie się konczy tyl
Tylko dlatego dobrze, ze nie ma regulacji kierownicy. Przez to na macanego trzeba włączać halogeny i przeciwmgielne.
Automatyczna klima dziala rewelacyjnie. Nie ma żadnego porownania z manualna. Latem szybciutko chłodzi zimą pieknie grzeje. Z pracy do domu jadę ok 10 min i po ok 3-4 min juz mam przyjemny chlodzik. Na wysokich obrotach trochę głosno ale obroty szybko spadaja więc nie jest źle
Doskonale. Spałem w nim z zoną u kolegi na dzialce. Jak na tapczanie.
Prz prędkości ponad 120 przeszkadza troszkę szum wiatru i warkot silnika ale nie jest to zbyt uciązliwe. Mogloby być lepiej. Niestety trzeszczą też plastiki no ale swoje lata ma
Jedyny minus tego samochodu to duże zużycie paliwa ale po przerobieniu na gaz idzie wytrzymać. Ile zuzywa paliwa nigdy nie mierzyłem. Ale przecietnie po mieście lpg ok. 16 l na trasie ok. 10 l przy właczonej klimatyzacji i predkosci 120-140 km/h.
W tej chwili chyba nie ma na rynku auta z takim wyposazeniem, takich gabarytach za tak małe pieniądze.
Przez ponad 2 lata eksploatacji robilem to co konieczne. Ponadto wymienilem chlodnicę. Ceny części nie zabijają. Jednak po zakupie robilem zawieszenie i mechanik namówil mnie do części oryginalnych(ok. 40% drozszych) i po przejechaniu ok. 50 tys. km nie żałuję. Żadnych stukow pokow i innych takich. Sztywniutko i cichutko. A wiekszość przebiegu mam po miejskich dziurach. Poza tym - ponoć normalka w omegach - awaria centralki od pilota. Centralny dziala ale tylko z klcza. Zaprogramowanie centralki pomaga na kilka dni a czasami tylko godzin.
Poważnych usterek nie mialem. Nie zdarzylo mi sie też żebym gdzieś nie dojechal.
Opel Omega B Kombi