Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Kamel, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1997
Opel Omega B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Tak wysoki komfort i tyle miejsca nie ma żadne inne auto z tego segmentu.
Karoseria : Korozja przy porogach i nadkolach ale to standart w Omegach.
Zawieszenie : Brak możliwośći regulacji kąta nachylenia kół z tyłu przez co wymiana wachaczy.
Silnik : Silniczek Krokowy... nie polecam zamiennikó po 4 miesiącach dzieje się to samo co na uszkodzonym.
Bardzo przyjazne autko. Całkiem nieźle się prezentuje, bogata wyposażenie i bardzo wysoki komfort jazdy. Jeśli dba się o wymianę wszystkich płynów, oleju, pasków to nie wymaga zbyt wielu napraw. Bardzo pomiestne, ogromna ładowność. Zjeździł ze mną spory kawałek europy. Jak na 241 000 km auto spisuje się wciąż doskonale. Kupie chyba jeszcze raz to autko tylko tym razem z młodszego rocznika 2,5 V6 lub 3.0 Mv6
Silnik jest troszkę za mały jak na tą masę, przy dobrych przełożeniach osiąga się 100 km/h w około 12 sek. Na trasę idealny jeździłem nim prawie po całej europie i oprócz 1 poważnej usterki (z mojej winy) nic się nie działo.
Według mnie skrzynia chodzi perfekcyjnie. Miałem wcześniej Vectrę z 92r i chodziła gorzej. Lekko i precyzyjnie.
Komfort jazdy jest na bardzo wysokim poziomie. Zawieszenie również nie budzi żadnych zastrzeżeń. Samochód idealny na długie trasy.
W wersji kombi widoczność jest doskonała.
Wszystko na swoim miejscu, dużo schowków. Przyciski są rozmieszczone bardzo wygodnie.
Tutaj mam lekkie zastrzeżenia. Samochód bardzo wolno nagrzewa się w zimę, raczej na pewno jest coś nie tak, ale nie tylko ja narzekam na ten problem. W lato klima chodzi bardzo fajnie :)
No tego tu jest w nadmiarze. Wracałem w 3 osoby z Belgi, samochód był wypakowany \"pod sufit\". Złożone było 2/3 kanapy, a na 1/3 siedział pasażer i nie narzekał :D Samochód jest na prawdę bardzo wygodny i komfortowy.
Powyżej 150 zaczyna trochę huczeć, ale w którym samochodzie z tego rocznika nie spotkamy się z tym zjawiskiem ?? Silnik jest bardzo dobrze wygłuszony, prawie go nie słychać.
Spalanie jak na ten silnik + masa bardzo przyzwoite. Max 15,5L w Zimę przez Alpy a min 7,5 na trasie przy śr. 120 km/h. Ceny przeglądów, napraw i części również nie powodują bólu głowy. Z mojego doświadczenia niektóre części lepiej kupić oryginalne bo zamienniki często lubią się psuć ;(.
Za 7500 kupi się już Omegę z 98-99r w bdb stanie. A komfort i miejsce jakie oferuje ten samochód jest ogromne.
Przez 2 lata intensywnego używania zepsuł się tylko zamek od schowka oraz spaliła żaróweczka w przycisku \"awaryjnych\". To chyba tyle z drobiazgów.
Po kupnie samochodu właściciel zapewniał, że silnik \"igła\". Zauważyłem, że po pewnym czasie ubywa mi płynu do chłodnicy myślałem, że to wina małe dziurki w chłodnicy którą udało się załatać. Na trasie do Niemiec zaczęło mi ubywać płynu więc dolewałem wody, żeby tylko dojechać i to był błąd lepiej było zainwestować w lawetę niż w nowy silnik :( Okazało się że pękła tuleja i silnik do wymiany bo w Niemczech się nie bawią w takie naprawy. Teraz po wymianie wszystko ok, wymieniony tylko został pasek rozrządu (w sumie nie potrzebnie) oraz silniczek krokowy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,2