Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

ssiarzewski@op.pl, 13 lat temu
Silnik 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Opel Omega B Kombi 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie tego auta jest dość dobrze skonstruowane gdyż to auto płynie po drodze. Jedzie się dość komfortowo więc nie narzekam. Przede wszystkim duży bagażnik posiada to auto. Silniki diesla nie są do ścigania tylko do jazdy na trasach. Jak widzę jak ktoś piszę że silnik jest za słaby to jestem chory. Chcesz więcej mocy kup sportowe. Ja mam samochód rodzinny a nie wyścigowy. Nigdy więcej sedana. Były kierowca BMW 525TDS
Układ hamulcowy : Coś nie tak bo przy hamowaniu czuć jakby pulsacyjnie hamowała a tarcze i klocki nowe
Karoseria : niby ocynk ale po odbiciu kamieniem i tak ogniwa rdzy się pojawiają jak w poprzednich wersjach
Układ elektryczny : czujniki samopoziomowania xenon\'ów potencjometry źle zabezpieczone przed zabrudzeniami
Jestem bardzo zadowolony z powyższego zakupu. Eksploatacja i koszty napraw nie są tragiczne zwłaszcza jeśli ktoś robi wszystko na biężąco a jeszcze lepiej jak potrafi i lubi sam dopieszczać pupila
Silnik jak na 2.2 chodzi niezbyt cicho ale podaczas jazdy nie odczuwalna jest głośna jego praca. VW Passat B5 1.9TDI też klekocze głośno jak to diesel a niby taka marka. BMW 525 TDS też nei należy do najcichszych ale ma dobre wygłuszenie pod maską i nie jest to tak odczuwalne przy zamkniętej komorze silnika
Widoczność dobra nie ma na co narzekać
Brak zastrzeżeń
Bardzo szybko ogrzewa wnętrze tak dużej kabiny. Tył na nogi plus kratki na środkowym tunelu to duży plus
Lubię gdy mam dużo miejsca wtedy komfort jazdy jest dużo lepszy
Ciszej niż w BMW 525TDS
spalanie jak na miasto jest przeciętne, jeździłęm BMW 525TDS i spalanie w zimie ok 8.7-10l/100km, a Omega 2.2DTI 8.5-9.3l/100km
Wnętrze dobrze i prosto skonstruowane. Wszystko pod ręką a to jest najważniejsze żeby nie szukać niewiadomo gdzie. Można się skupić na jeździe a nie na szukaniu przycisków.
Zewnętrzna klamka od strony kierowcy. Z Zewnątrz nie można otworzyć drzwi bo pękło cięgno. No i jeszcze uchwyty lustra lampy xenonowej pękają.
Opel Omega B Kombi