Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Radek , 11 lat temu
Silnik 2.5 TD 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Opel Omega B Kombi 2.5 TD 131KM 96kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Przed zakupem wiele złego słyszałem o tych silnikach, myślę że wynika to z faktu wielkich przebiegów starszych omeg szczególnie przed liftem. Ja jednak uważam ten silnik za trwały i niezawodny. Potrafi mało palić szczególnie w trasie tylko trzeba umieć jeździć z głową a nie gaz hamulec. Poza tym zimą zero problemów nawet przy największych mrozach.
Świetny samochód rodzinny i na trasy. Bogate wyposażenie oraz komfort jazdy i niezawodność. Tak można podsumować omegę. Poza tym uważam że jest bardzo dobrze przemyślanym i dopracowanym autem. Nie bez znaczenia jest na pewno bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
Na zimnym trochę głośny, jednak ogólnie bardzo dobra kultura pracy. Wyraźnie słychać że to szóstka. Słabo się zbiera poniżej 1500 obr. ale kwestia wprawy i naprawdę można czerpać przyjemność z jazdy. Najlepiej jednak jeździ się w trasie ze względu na dużą masę-nie sprzyja ona sprintom od świateł do świateł.
U mnie odkąd kupiłem zgrzyta 2 ale nauczyłem się tak zmieniać biegi że robi to sporadycznie. W każdym razie nie pogarsza się więc nie naprawiam tego. Poza tym ok.
Świetnie się trzyma w zakrętach szczególnie na 17\" mimo że zawieszenie wydaje się miękkie. Uważam że osiągnięto tu idealny kompromis. Bardzo duży komfort jazdy.
Super lusterka boczne, tzn. duże i można je idealnie wyregulować.
Dla mnie ideał nic dodać nic ująć. Wszystko tam gdzie powinno być.
Dwie strefy i auto to podstawa jak będę zmieniał samochód to tylko taki rodzaj klimy. Jedyny minus- poniżej plus 5st. nie włączysz klimy i trzeba się nauczyć jak ustawić nawiewy bo czasem paruje szyba.
Z przodu bajka z tyłu mogłoby być więcej miejsca na nogi ale na szczęście tam nie jeżdżę :) Ogólnie w cztery osoby i z masą bagażu no problem i za to ją kocham.
Silnik słychać ale to jest wyraźnie przyjemny odgłos prawdziwego silnika a nie jakiejś popierdółki. Przy dużych prędkościach, ok. 150-160 zaczyna być głośniej ale spokojnie można rozmawiać. Super sprawuje się fabryczny system nagłośnienia bose gra naprawdę fajnie nawet na autostradzie można się cieszyć szczególnie z basów.
No cóż jak kupiłem omegę ropa była po 3,30 teraz 5,60 a ja na razie jej nie zmieniam bo po prostu ten samochód ma to coś co rekompensuje dość wysokie spalanie. Poza tym kupując auto z stosunkowo dużym silnikiem jak na nasze warunki oraz sporą masą własną, trzeba się liczyć że musi pić.
W tym przedziale cenowym raczej nie kupi się tak wyposażonego kombi. Wykończenie na bardzo wysokim poziomie, trwałe materiały. W standardzie było bardzo wiele elementów wyposażenia.
Słaba wytrzymałość niektórych plastików w kabinie-mogą się złamać. U mnie klamka schowka oraz podłokietnika, zaczepy rolety to chyba standard.
Odpukać nic poważnego się nie dzieje a już prawie 100tys. przejechałem. Na drodze nigdy nie stanął, w zimę przy -25st. odpala za pierwszym razem więc jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 131KM 96kW [l/100km]

7,9