Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

danciak, 14 lat temu
Silnik 2.2 i 144KM 106kW
Rok produkcji 2000
Opel Omega B Sedan 2.2 i 144KM 106kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Autko jeżeli kupione z dobrych rąk (czytaj właściciel dbał) to praktycznie niezawodne. Części dużo tańsze od Japończyków czy volkswagena. Bardzo dużo miejsca w środku. Przypomina mi trochę pod tym względem mojego starego mercedesa w 123.W ogóle nie czuje zmęczenia po długiej drodze. Gorzej z ekonomią - potrzebna instalacja gazowa. Diesle tds i DTI podobno są drogie w naprawie i dość awaryjne, dlatego zdecydowałem się na sekwencyjną instalacje gazowa, do której opel jest chyba stworzony. Pali teraz 13 litrów gazu w mieście , 9.5 w trasie przy włączonym ogrzewaniu i prędkości 120 - 140 km. Na sekwencji jest ciut słabszy. Autko świetnie trzyma się drogi, przy 140 czuć jak pęd powietrza dociska je do jezdni.Ma bardzo dobre hamulce. Jest jak na tamte czasy bogato wyposażone (xenony, klima tronik, radio sterowane z kierownicy, wbudowany telefon to jest to). Silnik 2.2 to chyba absolutne minimum. Ciężko jest nim ruszyć "z kopyta", ale na trasie daje rade i jak się już "bujnie" to jest ok. Tylny napęd w jaki zaopatrzona jest omega, jest kłopotliwy w zimę. Od paru dni jeżdżę z 6 ciężkimi pustakami w bagażniku, inaczej jazda byłaby bardzo trudna. Gdybym teraz kupował jeszcze raz samochód, kupiłbym omsie tylko z silnikiem 3.2 v6. Polecam gorąco. Za te pieniądze cięzko znaleźć coś równie dobrego.
Cicho, elastycznie, trochę słychać tylny most. 144 Koni to absolutne minimum dla tek ciężkiego auta. Silnik bierze olej i trzeba co 1000 km dolewać. podobno ECOTEC tak ma, zresztą pisze o tym w instrukcji (do 0.6 l oleju na 1000 km).
Troch haczy, ale można się przyzwyczaić.
Świetnie trzyma się drogi, szczególnie przy dużych prędkościach. Uwaga na tyny napęd zima.
Do tylu mogla być lepsza, ale cóż to sedan.
Cieplutkie autko.
Miejsca naprawdę od groma, trochę mnie dla pasażera z przodu. Bardzo wygodne autko na długie podrożę.
Gaz obowiązkowo.
Co jakiś czas skrzypią drzwi jak się je otwiera. Wymagana konserwacja wd 40
Typowe naprawy związane z eksploatacja 9 letniego samochodu. Ostatnio poszła ze starości (przepalił się plastik korytka) chłodnica, przednie amortyzatory do wymiany, klocki, wycieraczki itp

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 144KM 106kW [l/100km]

11,3