Ocena kierowcy - Opel Senator A

samourai@lodz.cc, 23 lat temu
Silnik 3.0 E 180KM 132kW
Rok produkcji 1985
Opel Senator A 3.0 E 180KM 132kW 1978-1987 - Oceń swoje auto
auto nie dla mnie ani dla żadnego innego fanatyka sportowej jazdy, ale jeżeli komuś potrzebna wygodna pięcioosobowa limuzyna za małe pieniądze to nie musi dalej szukać
mimo 180 koników gumy się nie przypali, ale nie można też powiedzieć, że nie reaguje na wychylenie przepustnicy... trochę szkoda, że to R6 a nie V6, no ale nie wszystko to, co najlepsze można mieć w jednym aucie, tym bardziej, że Senator nie został zaprojektowany z myślą o drag racing :-)
automat bez nadbiegów, solidny ale za wolno zmienia
w dużej mierze zależy od stanu zawieszenia, ale ogólnie dość wyrozumiały dla dupska :-)
wystarczająca, nie trzeba łamać szyi aby zaparkować tyłem :-)
nieźle wyposażone auto, choć z początku dość trudno odnaleźć poszczególne przyciski...
nie może iść w zawody z amerykańską klimą, ale nie ma specjalnie na co narzekać
nooooo, sama nazwa wskazuje, że ten samochód musi być wygodny! :-); do tego dochodzi ogromny bagażnik, w który trudno czegoś nie zmieścić
jak na auto o tym profilu powinien być mniej słyszalny; co innego w samochodach sportowych, które opisywałem poprzednio w autocentrum; niemniej jednak moja opinia jest taka, że limuzyna powinna pracować cicho
jestem w stanie pogodzić się ze spalaniem powyżej 20l w autach o profilu wyczynowym (w granicach street legal), robiących moc powyżej 300HP - tam ilość benzyny przekłada się bezpośrednio na przyjemność z dynamicznej jazdy; jednak w przypadku senatora zdecydowanie należy zainstalować gaz.
wart swojej ceny i ani grosza więcej
to i owo wymaga naprawy, często przecieka skrzynia i zawodzą hamulce.
w zasadzie to samo co wyżej
Opel Senator A