Ocena kierowcy - Opel Signum

Przemo Wawa, 8 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Opel Signum 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika silnika choć te 150-konne są bardziej zrywne ale tam jest duży kłopot z klapami wirowymi i wtryskami. Zrobiłem tym autem ok 80 tyś. Gdyby nie ciągłe błędy i wariacje czujników byłoby wszystko ok. Ogólnie nie polecam komuś, kto ma ograniczoną cierpliwość.
Przeniesienie napędu : Dwumasowe koło,
Zawieszenie : Ciągle wybijające się łączniki stabilizatorów
Układ elektryczny : Wszelakie czujniki
Auto godne uwagi, bardzo przestronne, wygodne ale i ciężkie. No i tym silnikiem 1.9 120KM z sześciostopniową skrzynią trzeba się nauczyć jeździć. Silnik i wyposażenie super, na minus osprzęt silnika czyli EGR i wszelkiego rodzaju czujniki.
Ogólnie dynamiczny i w miarę oszczędny jak na masę auta.
Bardzo dobrze się zmienia biegi, chociaż nie lubi nieprecyzyjnych ruchów i potrafi zazgrzytać przy minimalnym niedociśnieciu sprzęgła
Układ ABS, ESP, ASR wszystko jak należy. Polecam Felgi 16 cali, większe gorzej się zachowują i bardziej czuć dziury.
Komfort podróżowania 6+ szczególnie na tylnych siedzeniach. Trasa nad morze czy do Niemiec nie czuje się drogi.
Przyciski na swoim miejscu, bardzo dobra organizacja wnętrza. Tutaj wielki pozytyw.
Nagrzewnica dosyć szybko działa, szyby nie parują tak jak w Audi.
Ogromna i bardzo funkcjonalna. Po złożeniu tylniej kanapy można nawet spać we dwie osoby.
Dosyć dobre, chociaż osłona pod silnikiem połamała mi się przy pierwszej zimie.
Jeśli ktoś szuka części tanich to do tego auta są w mega wyborze, o używanych już nie wspomnę- cała masa ale trzeba uważać.
Niby w porządku- w końcu to tylko Opel- ale jakość wykończenia jest na plus.
Awarie czujników i męczący symbol samochodu z kluczykiem- niestety trzeba się przyzwyczaić.
Padło mi koło dwumasowe po 200 tyś, EGR zaraz po kupnie i potem po 40 tyś kolejny raz. DPF też nie wytrzymał a także termostat ale to podobno typowa przypadłość.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Signum 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW