Ocena kierowcy - Opel Signum

Rok produkcji 2003
Opel Signum 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy
Układ elektryczny
Ogólnie, zadowolony jestem. Auto wygodne i komfortowe, tanie w zakupie i mało palące. Polecam wersje sport (pózniej cosmo) w pelnym sport pakiecie, nie porownywalnie lepszy komfort podrozowania aniżeli w standardowej wersji.
Troche glosny, ale ciagnie az milo.
Skrzynie \"miękka\". Uczucie jakbym nie zawsze wiedzial który bieg wbije. Bardziej przypadają mi do gustu sztywne lewarki ktore precyzyjnie wybieraja biegi. 1 bieg, tylko do ruszenia, 2-gi tez, od 3 mozna jechac, a 4 i do miasta i na trase.
Zawieszenie w wersji cosmo idealne, sztywne a przy tym komfortowe. Polecam tylko tą wersje, pozostałe sa \"zbyt miękkie\".
To kawał limuzyny, więc do ścigania po mieście raczej sie nie nadaje. Na trasy idealnie, parkowanie tez nie jest problemem.
Intuicyjna, tylko zbytnio utrudniająca życie. Włączenie klimatyzcji, trzeba wejśc w menu, pozniej zjechac pozycje w dół i potwierdzic włączenie... bez sens, jakby nie możan zrobic wlaczeniaoddzielnym guzikiem ?
Jak dla mnie perfekt, jak na tak duży samochod, mile zaskoczony jestem.
Bardzo komfortowy i z przodu i z tylu.
W srodku cisza, przy 160-180 szum powietrza.
ASO - drogie. Padl moduł od poziomowania xenonow - 1200 zł Wymiana klockow - 450 Wymiana rozrządu prawie 3 tys w ASO. Na szczescie można to zrobic poza ASO i wtedy jest o wiele taniej (rozrzad 1500), ale takie rzeczy jak moduł do poziomowania, prawie nie dostepny jako używany . Spalanie: trasa - 5.5 - 6.5 autostrada (180km/h tempomat) - 9 miasto 7-8 sam sie dziwilem ze takie niskie
Jak wyżej, dodatkowo z tylu wylał amortyzator (mimo że drugi byl idealny) - 700 zł
EGR - 700 zł (ASO) moduł poziomowania xenonów - 1200 zł

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW [l/100km]