Ocena kierowcy - Opel Sintra

Silnik 2.2 i 16V 141KM 104kW
Rok produkcji 1998
Opel Sintra 2.2 i 16V 141KM 104kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie całe
Sintre posiadam nie cały rok. Założyłem sekwencje butle pod samochodem tak ze nie traciłem miejsca w srodku. Samochod bardzo pakowny i uniwersalny. Ceny cześci bardzo tanie naprawic można wszystko kombinerkami na lewarku jest to model który dzieli większośc części z amerykanskimi autami oprócz silnika i skrzyni. Blacha ocynkowana korozja pojawia się jedynie na zewnętrznych progach(Koszt progu to 125zł-grosze!) Wszystko jest proste i łatwe w obsłudze. Klima działa bardzo dobrze nawiew ma 5 biegów. Sterowanie nawiewem jest sterowana pneumatycznie nie ma żadnych linek itd. Problemy mogą pojawiac się z centralnym zamkiem szczególnie z pilotami w kluczyku które zdychają smiercią naturalna po pewnym czasie ale bez problemu można zamienic centralke na uniwersalną za 60zł z dwoma kluczykami. Wnętrze proste jak to w oplach z tamtego roku 7foteli można się rozłożyć ponadto fotele przednie się odkręcają do tyłu można robić imprezke albo wypiąć fotele z tyłu wrzucić materac i jechać gdzieś we dwoje(materac się mieści). W środku jest cicho oprócz szumu wiatru jest bardzo dobrze wygłuszony silnika nie słychać praktycznie wcale przy każdej prędkości. Skrzynia jest dobrze zestrojona na piątym biegu można jechać zarówno 50 jak i 190 km/h tyle najwięcej wycisnąłem w nocy na pustej drodze. Sintra prowadzi się jak trochę większa astra ma dobry promien zawracania duże lusterka ułatwiają manewrowanie w ciasnych miejscach. Zawieszenie bardzo trwałe od kupna nic nie robiłem nie wiem czy poprzednik coś robił ale ceny zawieszenia też sa na zadowalającym poziomie. Ogólnie jak ktoś upora się z typowymi drobnymi usterkami tego modelu bedzie jezdził komfortowo i długo te silniki osiągają przebiegi rzędu 500000 bez remontu bez brania oleju itp. Polecam wszystkim którzy szukają vana do jazdy i nie chcą wydawać majątku na serwis i paliwo, apropo spalania też jestem milo zaskoczony ponieważ na trasie można zejsc poniżej 10l lpg, w czasie silnych mrozów na krótkich odcinkach przy jezdzie na trzecim biegu po oblodzonej drodze spaliła mi 13l jak na te mase to rewelacja.
Niezniszczalny, ekonomiczny, tani w eksploatacji
super
tani i wytrzymały
Super
Bdb
Bdb
Ogromny
Świetne porównywalne do aut klasy a6
BArdzo tani w eksploatacji
Za te cene samochod tani w eksploatacji i ogromny
centralny, drobna korozja, kontrolka abs,
Nie miałem poważnej usterki dlatego się nie wypowiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 141KM 104kW [l/100km]

11,0