Ocena kierowcy - Opel Tigra I

czestek1, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : To nie samochod, to zabawka. Jak ktos chce kupic dziadostwo dla nie wiem , jakis szpanow, ( ale co to za szpan OPEL) to niech kupuje, lepiej kupic bardziej uniwersalny samochod, chyba ze w garazu oprocz tigry stoi Vectra.
MIałem 2 lata. Młodziencza fanaberia. ZAłuje ze byłem młody i głupi. Auto ciasne, mało miejsca, mały bagarznik. Korozja.Zbierajaca sie woda pod wykladzina z tyłu. Odklejajaca sie uszczelka tylnej klapo szyby.Drzwi zamykaja sie dzwiekiem jakbym zamykał puszke. Ograniczniki w drzwiach strzelaja i strzykaja. Mimo tych wad bylo to moje oczko w głowie na poczxatku, potem tylko znienawidziłem ten samochod. Obyłem sie z motoryzajca i zaczołem widziec same wady.Karoseria jak kazdego przyiaga linia, nic po z atym, Blacha miekka, słabo zabezpieczona, korozja w bagarzniku pod kołem, na lini zderzak tył listwa od bagarznika. na nadkolach, po zdemontowaniu tylnych siedzen gombek rownierz korozja . Miałem wrazenie ze trzeba sie z nia obchodzik jak z jajkiem bo cos zaraz sie porysuje, wgniecie.
Klekotanie pompy wody, padł mi alternator, kopolotliwe naprawy z uwagi na brak miejsca pod pokrywa silnika. Szum po odpaleniu na zimnym.
Nie było z nia kłopotów.
Precyzyjny uklad kierowniczy, ale auto słabo sie sprawuje na polskiej drodze.
Pomimo małych wymiarów samochodu.
Jesli nie bierzemy pod uwage tylnych gabek to jako 2 osoby samochod miejsca ma sporo.
Szum wiatru po przekroczeniu 100km/h, słabo wyciszony silnik.
Słabo .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]