Ocena kierowcy - Opel Tigra I

HuzarTigra, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem sięaż tak dobrej pracy :)
Karoseria : Progi, i myślę że każdy użytkownik teog auta myśli podobnie
Niehc nie kupuje teog samochodu osoba która chce ekonomiczny samochód dla całej rodziny. Ten samochód po prostu trzeba kochać, ma duszę, a przy dobrym utrzymaniu odwdzięczy się, jednak każdy ma wady, ale w miłości trzeba dużo akceptować :P Jeżeli nie, ot po prostu zmienić partnera/kę (w tym wypadku samochód :))
Z odpalaniem nie ma żadnego problemu, nawet przy bardzo niskich temperaturach i po kilku dniach stania. Chodzi równo, nie ma żadnych problemów.
Generalnie biegi wchodzą dosyć ciężko, jednak w porównaniu o nowych modeli, zatem ciężko to oceniać. Generalnie nie ma z nią problemu, ale mogła by wchodzić trochę inaczej.
Kiedy jadę w jakieś \"szyny\" na ulicy, odrazu kierwonica zaczyna siebujac, trzeba na to bardzo uważać.
Jest na prawdę, jednak do doskonałości trochę brakuje ze względu na to że auto jest po prostu niskie.
Dosyć szybko się nagrzewa, szyby także przyzwoicie odparowują.
Z przodu spoko, jednak tył... raczej dla niskiej osoby, jednak mi to specjalnie nie przeszkadza, bo nigdy tam nie siedzę :P
Szczerze, nawet na to nie zwracam uwagi, jest torcvhę głośny, ale to już zależy na czym komu zalezy w samochodzie.
Jeżeli został zakupiony w przyzwoitym stanie, potem jeżeli jest zadbany odwdzięcza się jazdą bez większych usterek. Spalanie hhmmm... jak na silnik 1,4 spore, jednak ten samochoód nie po to był robiony aby był ekonomiczny ;)
Ja szukałem auta wyróżniającego się tłumu za rozsądną cenę, myślę że mi się to udało w 100% ;)
No właśnie, brak poważnych usterek niestety przekłąda się na drobiazgi. Wydatki na żaróweczki, awarie panelów w środku niestety denerwują, jednak trzeba z tym żyć ;)
Jak na razie bez zarzutów. Jednak nie daję doskonałoći aby nie zapeszyć :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

11,5