Ocena kierowcy - Opel Tigra I

tomelus, 13 lat temu
Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : super trzyma się drogi
Mimo iż tigra zewnętrznie zawsze mi się podbała to jakoś uwarzałem że to sie nieprowadzi i ze niejedzie. Dopiero po przejechaniu sie tym auto zmieniłem zdanie. Prowadzi sie super, silnik mimo iż ma tylko 90KM dobrze radzi sobie z tym lekkim autkiem, siedzi sie wygodnie, nisko. Moja tigra pochodzi z konca produkcji znalazłem zadbany egzemplarz sprowadzony z Włoch. Autko spisuje się super niepsuje się , robiłem nią trasy po 1600km i pokonywała bez problemu,nie ma grama rdzy, spalanie w normie, mimo upływu lat wygląda dalej atrakcyjnie i wróżnia się z tłumu. Przy poszukiwaniach trzeba dobrze posprawdzac auto bo złomu niebrakuje, czasem lepiej troche więcej zapłacić i kupic zadbane auto ktore bedzie bezproblemowe niż potem ładować kase w złoma.
1.4 16v 90 KM Jak na mase auta to silniczek daje rade. Do 3tyś obrotów troche słaby ale powyżej idzie bardzo przyjemnie, bezproblemowy, niebierze grama oleju
Jest ok. Czasem jedynka ciężko wchodzi.
Jak dla mnie super, nie zatwarde, nie zamiękie dobrze trzyma sie drogi w zakrętach a na kostce brukowej plomby niewypadają :)
Z przodu jest ok z tyłu nie ma słupka C więc super
Deska z corsy B ale jest ok wszystko podreką
Szybko się nagrzewa i chłodzi ( mam klime ) tylko strasznie paruje :/
mam 188 cm wzrostu i sie mieszcze :) samemu jeździ się wygodnie w 2 osoby już troche ciasno,ale siedzenia są wygodne i niemęczą w długiej trasie, tylną ławeczke należy traktować tylko jako rezerwe na krótki odcinkach, bagażnik po złożeniu siedzenia robi się ogromny :)
przy wyższych prędkościach robi sie głośno
spalanie miasto 8-8.5, cykl mieszany 7.5, trasa 6 mój rekord 5.7 :) co do ceny części to tanie tak jak do corsy, wsumie wymieniałem tylko części eksploatacyjne bo nic sie niepsuje
Jak za tą cene to naprawde fajne auto które wyróznia sie z tłumu i nie jest tak oklepane jak astra czy golf.POLECAM
przez ponad rok użytkowania wymieniłem tylko regulator napiecia w alternatorze, pospawałem tłumik no i filtry i płyny
nic się niepsuje! i mam nadzieje że tak zostanie :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

7,6