Ocena kierowcy - Opel Tigra I

dajmio@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1997
Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Autko, jak się wyraził mój kolega - seksowne, a więc głównie dla kobietek. Słodkie i daje się lubić. Za dobrą opiekę serwisową i wprawną nogę kierowcy odpłaca się przyjemnością z jazdy. Wciąż zwraca uwagę na ulicy. Niskie koszty eksploatacji, komfort - mam full wersję ze skórą, stąd ta ocena, taki samochodzik - zabaweczka, która potrafi być niebezpieczna - mocny silnik i małe gabaryty. Trzeba zachować rozsądek. Polecam - mam do Tigry sentyment. Pozdrawiam.
Silnik wrażliwy na ostrą jazdę... Głowica planowana już dwa razy, średnio co 50.000 km, lubi olej, głośny na wysokich obroatach, ale wtedy też najmocniejszy. Daje dużo frajdy, ale wtedy dużo pali.
Nieprecyzyjna niestety, ale krótki skok i można się przyzwyczaić :) Nie polecam aluminiowych dźwigni - w lecie parzy, a w zimie dłoń przymarza...
Dobrze, ale na oponach do 185 i falgach 14, moje letnie R15 195 55 sparawiają wrażenie bardzo twardej jazdy i kiepsko trzymają w zakrętach.
Wymaga przyzwyczajenia.
Jak na takie małe autko super :)
Klima, podgrzewane fotele i lusterka szybko dają przyjemność z jazdy.
Autko dla dwóch osób, ale za to prawie dostawcze :)
Zwłaszcza praca silnika bardzo mocno słyszalna - ale to muzyka dla uszu.
W mieście do 12l/100km - ciężka noga to wysokie koszty paliwa, w trasie 6-7 litrów. Tanie naprawy, przeglądy. Dużo rzeczy można zrobić samemu, tylko wymiana żarówek jest kombinacją alpejską :)
Zawsze odpali, w przeciwieństwie do Mercedesa ;)
Bez zastrzeżeń.

Usterki Opel Tigra I