Ocena kierowcy - Opel Tigra I

Silnik 1.6 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1997
Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mimo lat daje naprawdę dużo frajdy z jazdy, ładne auto za niewielkie pieniądze niezłe zawieszenie, niesamowicie trzyma się drogi na zakrętach, jak na taki malutki silnik bardzo dynamicznie przyspiesza. Spotkałam się z opiniami, że 1.6 jest mniej awaryjny a spala tyle samo co ten o mniejszej pojemności. Miałam oba i 1.6 pali mniej paliwa, jednocześnie 1.4 padł po 2 miesiącach mojej jazdy po prostu silnik wysiadł w połowie drogi, a 1.6 wytrzymał 6 miesięcy to jest 54 tys. kilometrów przy bardzo dynamicznej jeździe i dopiero się zbieram do wymiany rozrządu i reszty podstawowych rzeczy, nie sądziłam że tyle wytrzyma. Wadą ale niewielką są wycieki oleju, naprawdę niewielkie do tej pory wlałam jej 1 litr. No i niestety rdzewieje, bardzo, ja trafiłam akurat na ładny egzemplarz bo z widocznych na pierwszy rzut oka tylko błotnik i trochę na klapie bagażnika ale to już takie pryszcze bardziej niż dziury ze rdzy, ale progi i podłoga super, poprzednia 1.4 to nie było co do czego łatać po tym jak się szpachla wykruszyła. Jak jakaś ładnie na zdjęciu wygląda to zazwyczaj szpachlowana wiem bo próbuję błotnik kupić i albo na pierwszy rzut oka zgnite albo ładnie zaszpachlowane. Jednak jeśli ktoś trafi na coś porządnego to polecam, sama swoją doprowadzę do porządku i zamierzam trzymać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 106KM 78kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW