Lista ocen Opel Tigra II (4) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam98
TwinTop 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW
1.8 benzyna o kodzie ZX18E, z 16 zaworami, hydrauliczną regulacją luzów zaworowych, rozrządem na pasku i mocą 125 koni. Jak narazie praktycznie bezawaryjny. Jedyną powtarzalną usterką jest uszkodzenie listwy cewek (nie da się ich wymienić pojedynczo, gdy tylko 1 padnie) - ja wymieniłem ją już 2 razy, koszt to około 250-500 zł, wymiana jest bardzo prosta. Nie polecam Valeo - padło po ok. 10-15 kkm, ale może to jednostkowy przypadek, bo...
~Q
TwinTop 1.4 16V TWINPORT ECOTEC 90KM 66kW
jest to moja kolejna tigra, wczesniej stary model , rocznik 1995 ( nie do zajechania , tylko karoseria juz do remontu ciut ) bez szalu, ale 1,4 uwazam wystarczy na takie autko zeby sobie polatac po miescie. na autostracie w okolicach 140kmh brakowalo mu nieco zycia, ale bez przesady. ogolnie jest POPRAWNIE
~Paweł H
TwinTop 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Po chipie na 95 koni zdecydowanie sprawnie jeździ prędkość maksymalna 180 wysatrcza w takim aucie, rewelacja na 3 4 5 biegu 1 i 2 za słabe do szybkiego latania :)
~Tooomas
TwinTop 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Czasem tylko podkreca obroty podczas wrzucenia pierwszy raz luzu po rozpoczeciu jazdy, np na pierwszych światłach