Ocena kierowcy - Opel Vectra A Hatchback

Rafał, 8 lat temu
Silnik 2.5 V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1995
Opel Vectra A Hatchback 2.5 V6 170KM 125kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Nie dam 5 gwiazdek z jednego powodu. Koszty utrzymania tego silnika, a mianowicie mam na myśli ceny części i koszty napraw są bardzo duże. Niech Was nie zwiedzie wiek i marka. Auto kupiłem za około 5 tys. zł, a 5,2 tys. wydałem na naprawy. 1997 zł za wymianę chłodnicy oleju. Auto w trasie klękło, wyleciał cały płyn chlodzący i olej. A za dwa miesiące musiałem zrobić remont silnika- 3,2 tys. Głowica, planowanie, zawory, pierścienie itd. Auto kupiłem z myśla o doprowadzeniu do stanu idealnego. 170 km waga 1315 kg i nie pozorny wygląd=idealna alternatywa aby dopiec niejednemu w bmw czy nawet w innym aucie co jego właściciel uważa, że jest najszybszy. Nie jeden już sie ździwił co potrafi 20 letnia vectra. I to kocham w tym samochodzie. Do setki to jest okolo 8 sekund wiec nie jakos super szybko ale wrażenia z przyspiesznia a utem z slnikiem v6 jest o niebo lepsza niż np 2.0 16v( cztery gary), a spalanie takie samo praktycznie.
Skrzynia biegów mogłaby być bardziej precyzyjna, czasami gdy chce wrzucić szybko najcześciej to jest trójka z dwójki to bieg nie chce wskoczyć. Moja Vectra ma bardzo długie przełożenia, na trójce osiąga prawie 180 km/h :-) Nikt mi w to nie wierzył dopóki się nie przejechali, ale szkoda katować auta. Dla rzykładu na trójce mam przy 60 km/h 2 tys, obrotów a kia shuma mojego ojca na piątym biegu przy 60 ma 2 tys. Dlatego można dzieki tej skrzyni oszczednie pojechac. Ostaniim mankamentem to jest wyprzedzanie przy predkości 80 km/h. Dwójki przecież nie wbije heh, a trójka przez to, że jest taka długa to troche za mało jest. Ale od 100-110 to idzie bardzo dobrze
Samochód dobrze trzyma się drogi, nawet przy wiekszych predkosciach. Nie mam gwintu, po prostu zwykłe oruginalne zawieszenie, lecz w tej wersji było lekko obniżone tak m sie wydaje. Nie jezdze jak wariat na zakretach nie lubie takiej jazdy więc jak dla mnie jest ok.
Widoczność jest po prostu super w tym samochodzie. Duże szyby zdają egzamin. Tak samo lusterka boczne sa przyzwoite. Cofanie tym samochodem to czysta przyjemność. Gdy parkuje to w 99% tyłem ;-) Lusterko wsteczne też jest ok( dwa poziomy przyciemniania)
Stara szkoła budowania samoochodów. Wszystko pod ręka, żadnych zbędnych pierdół, a mam full opcje i wszytko łatwo dostępne. Jedynego czego nie mogłem odkryć to podgrzewane lusterka, których włacznik jest wspólny z podgrzewaniem szyby xD
Mogłoby być lepiej, troche mnie irytuje, że ze środkowych nawiewów nie leci gorące powietrze. Lubi parować i tyle ale od czego jest gąbka :-D Mam na myśli jak auto postoi cała noc np, a tak w czasie jazdy jest ok. Tragedii nie ma.
Vectra to spory samochód. Miejsca jest wystarczająco. Nawet z tyłu spokojnie usiada trzy osoby. Fotele są wygodne. Pamietajcie, że Bagażnik jest bardzo duży, a miejsca nie brakuje kosztem kufra. Smiało go nazwe samochodem rodzinnym.
Mam filtr stozkowy to jak się przekroczy 3.5 tys obrotów to chodzi jak sportowy samochód, ale przy spokojnej jeżdzie nie jest źle. Nie zapomne uchachanych min moich kolegow jak przy 160-170 dałem gaz dokońca, dżwiek jest przecudny w końcu to v6. Ostatnio wracałem z moja 2 letnia córką ok 100km to spała cały czas, oczywiści spokojna jazda do 100-110 km/h max. Cicho i przyjemnie przebiegła podróż:-)
Nie będe się powtarzał co do napraw. Jeżeli chodzi o spalanie to jest bardzo dobrze. Trasa w zależności od stylu jazdy ok 11 litrów gazu (140-160km/h) Przy spokojnej jeździe na komputerze pokazywało mi ok 7.5 litra w trasie, ale to bardzo spokojna jazda. Ale w miescie to lubi łyknąć i to dużo nawet nie deptając. Trasa to jego żywioł :-) Ale dzieki instalacji gazowej jeżdze taniej niż dieslem nawet nie oszczedzając.
Moja Viki ma klime, 4 el szyby wszystkie AUTO z każdego przycisku, ABS, TC!, cantralny zamek, wspomaganie, el szyberdach dwie płaszczyzny, el. podgrzewane lusterka, komputer pokładowy( spalanie cwilowe, średnie, zasieg, stoper, srednia predkosc i termometr, drwenoi podobne wstawki w drzwiach oswietlenie drzwi przód i daszków przeciwsłonecznych, spora regulacje foteli itd itp.A to jest stara vectra ale to lubie stare dobre auto i dobre wypsazeie. Jestem fanem VA, miałem juz jedna ale padła(1.8) :-D i dalej bede jezdził Vectra. Tak rzadko sie je widuje już ;/ Polecam kademu!
Drobnych jeszcze nie było :-D
Wspomniane...