Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Aro, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Opel Vectra B Kombi 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Niestety zawiodłem się totalnie.
Zawieszenie : Tylne zwieszenie wielowachaczowe. Nawet na czesciach lemfordera siadało.
Karoseria : Rdza. Dosłownie wszedzie.
Układ hamulcowy : Reczny ciągle kiepsko trzymał. Nawet po wymianie wszystkich elementów.
Auto awaryjne. Silnik słaby i o niskiej kulturze pracy. Lubi olej. Norma opla dla 1,6 16v to 0.5l/1000km. Korozja nie do pokonania.
Słaby i olejożerny. Opel ustalił normę 0,5l/1000km. Żałosne. Ogólnie 101 KM to za mało na 1350kg wagi. Jedyny słuszny i bardziej ekonomiczny silnik to 2,0 136KM
Tu nie miałem żadnych problemów. Biegi wchodziły przyzwoicie.
Bardzo miękkie auto ale na zakrętach się nie wychyla. Wole jednak sztywniejsze zawieszenia i tu fiat siena bije większa vectrę na głowę. Z tyłu ciągle coś puka. Remont i po 5/6 miesiącach znowu do roboty. Tylne zawieszenie wielowachaczowe bardzo źle znosi nasze dziurawe drogi. Nawet oryginalne (lemforder) części nie pomagały.
Niby nie jest źle ale jakoś zawsze słabo czułem to auto. Lusterka to pomyłka.
Tu wszystko pod ręką.
Dobrze i szybko się nagrzewa. Szyby parowały troszkę ale tylko na tylnych drzwiach.
To spore autko wiec jest dobrze.
Silnik 1,6 16v ma słabą kulturę pracy i przy 120 już dość dobrze go słychać. Przy 150 nie ma mowy o rozmowie.
Mała moc i ciężkie autko = spore spalanie. W trasie lepiej wypada 2,5 V6. Ja miałem lpg ale nawet przy przewadze trasy i prędkościach do 110 nie mogłem zejść poniżej 10 litrów.
Bardzo spadają z cen i wcale mnie to nie dziwi. Nawet droższe modele poliftowe nie są warte swojej ceny.
Naprawa co 2 miesiące. Jak nie zawieszenie to rozrusznik. Wieczne problemy z EGR-em
Zawsze mnie dowiozła gdzie chciałem ale to nie zmienia faktu że co chwila coś się psuło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW [l/100km]

10,2