Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Seba77, 13 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Spodziewałem się kolejnego "NIEMIECKIEGO SZTYWNIAKA" a tu miła niespodzianka.
Ogólnie nie jest zły. Troszkę drażnią trzeszczące plastiki. Przejechanie nim dłuższej trasy nie jest problemem (np. do Norwegii 1300km w jedną stronę). Klima działa sprawnie, fotele dość wygodne i ku zadowoleniu mojej Żony PODGRZEWANE. Raz na pół roku robię przegląd samochodu i usuwam usterki (dobry sposób na uniknięcie większych problemów i niespodzianek, a co za tym idzie DUŻO WYŻSZYCH KOSZTÓW). Pomiędzy przeglądami bez problemu. Ogólnie autko dość przyjemne.
Szału nie ma, ale nie jest źle.
Biegi wchodzą bez problemów.
W porównaniu do twardego zawieszenia passata (1991 i 1994) jest dość przyjemnie.
Widoczność dobra, ale przy cofaniu na lusterka trzeba uważać bo nie są one za duże.
Nie ma się do czego przyczepić.
Para z szyb znika szybko po włączeniu klimy, bez klimy trochę kiepsko. Mimo wymiany filtra.
Jak dla mnie(188cm) z tyłu trochę mało miejsca na nogi, ale z tyłu nie jeżdżę więc problem znika.
Dobre, aczkolwiek "Kubica" to ja nie jestem - max 160/h i muzyczkę słychać bez problemu.
Jadąc w większości po trasie ok.6,7l Jeżdżąc po mieście (krótkie odcinki) 10,8l Myślę, że nie jest źle.
Uważam, że warty jest swojej niewygórowanej zresztą ceny. Dobre autko, a ceny części nie są wysokie.
Naprawa zawieszenia, troszkę rudy wychodzi spod lakieru, oraz tradycja w oplu do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu.
Jak na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]