Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

grzesiektoja@onet.pl, 15 lat temu
Silnik 2.2 16V ECOTEC 147KM 108kW
Rok produkcji 2000
Opel Vectra B Kombi 2.2 16V ECOTEC 147KM 108kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest naprawde dobry w tym aucie, prawie 150 KM robi swoje . Porownując do vectry V6 nie ma zbyt duzych roznic w osiągach a koszty utrzymania (spalanie, czesci do silnika) sa znaczne na korzysc silnika 2.2 16V
Zawieszenie : wybijają sie tulejki.
Silnik : Delikatnie poci sie pompa od wspomagania kierownicy
silnik słychac dopiero przy wysokich obrotach, silnik tak naprawde zaczyna robic swoje pow. 3500 rpm
to jest opel wiec ...
dobre sztywne zawieszenie w tej wersji, pokonywanie szybkich i ciasnych zakretow to zaden problem, a w polączeniu z dobrymi oponami ( ja mam Michelin PILOT EXALTO ) naprawde mozna sporo
bdb
wszystko na miejscu, no moze przyciski od podnoszenia szyb powinny byc w boczkach drzwi
w zimie cieplutko- jak to opel moment sie nagrzewa nawet przy duzej ujemnej temperaturze, a w lato klima tez sie wyrabia.
mi jedynie przeszkadza podłokietnik - jest takiś taki nietaki, poza tym wyjazd w cztery osoby na urlop to nie problem
powyzej 180 km/h słychac silnik, a tak ogolnie to bez problemu mozna sobie rozmawiac czy sluchac radia
taaa, spalanie - tu jest roznie od 9,5 do 15 l ale dopiero jak sie bedzie ostro ganiało po miescie. W trasie jest duzo fajniej bo osiągając predkosci nawet ponad 200 km/h nie wyszło mi nigdy wiecej jak 11,5 L . To wszystko oczywiscie na LPG
Zawieszenie jest dosc delikatne jak na nasze drogi, musiałem wymienic sprezyne w przednim zawieszenu ( 50 zł ) po prostu mi pekla.
nie było zadnych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V ECOTEC 147KM 108kW [l/100km]