Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Querk, 12 lat temu
Silnik 2.2 DTI 16V ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Opel Vectra B Kombi 2.2 DTI 16V ECOTEC 125KM 92kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawde niewiele pali jak na taką pojemność i mase auta (prawie 1750 kg)
Jak na takie pieniądze to jest bardzo dobrze. Silnik + wielkość (klasa) auta- bomba
Nie ma się do czego przyczepić. Jedynie mógłby być ten silniczek nieco cichszy. Ale to przecież diesel. Turkot nie jest uciążliwy ale słyszalny.
Nie ma żadnych problemów ze zmianą biegów. Duży silnik i ciężko w mieście jeździć na 4 biegu 50km/h
Fajerwerków nie ma. Na naszych drogach raz w roku wymaga któryś łącznik stabilizatora. Na szczęście ceny są dość śmieszne (25 zł sztuka)
Widoczność jest bardzo dobra we wszystkich kierunkach jeśli pod uwage nie bierzemy bocznych lusterek, które po prostu ..... są...
Wszystko jest na swoim miejscu. Nie ma problemu ze znalezieniem czegokolwiek do obsługi tego samochodu.
Generalnie jest ok, ale mi mimo klimatronika ciężko ustawic odpowiednią atmosferę we wnętrzu. Byłoby dużo lepiej gdyby tak jak np w Audi regulacja temperatury była co pół stopnia.
Nie ma najmniejszych problemów z przewiezieniem czegokolwiek. Tymbardziej, że mam kombi. Jest wyśmienicie z miejscem.
No już wspominałem. Silnik nieco słychać moim zdaniem za bardzo, ale to diesel...
Jak na ten silnik 7,5 litra w mieście to chyba dobry wynik. W każdym razie ja jestem zadowolony.
Nie ma problemu z niczym co mogłoby niepokoić. Wyświetlacz komputera pada we wszystkich Vectrach więc przyjmuje to ze spokojem. Spaliły sie też żarówki wskazujące status właczenia klimy i ogrzewania tylnej szyby.
Powaznych usterek brak. Wszystko w ramach wydatków eksploatacyjnych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 16V ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

7,2