Lista ocen Opel Vectra B (811) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 1190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Kombi 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
W jednej Viki miałem pokrętła, w tej nowszej już klimatronik. I tu i tu wszystko działało co było potrzebne. Sprawna klima mrozi jak należy. Kierunki nawiewów również spełniają swoją rolę. Z ogrzewaniem już gorzej. Działa ale silnik długo się nagrzewa przez co podczas mrozów trzeba trochę poczekać na ciepłe powietrze.
~Robson1986
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
Dla mnie wystarczające i tak jak powinno być. W zimę dosyć szybko się nagrzewa, a w lato chłodzi. Trzeba dbać o regularną obsługę klimatyzacji. Mam klimatronic więc wystarczy nastawić żądaną temperaturę i wcisnąć tryb auto a komputer sam zadba o resztę. Tryb odparowywania przedniej szyby idealny.
~PytkoX25XE
Sedan 2.5 V6 170KM 125kW
Tu jest bardzo dobrze - zimą auto szybko się nagrzewa, a latem automatyczna klimatyzacja bardzo przyjemnie i szybko schładza wnętrze, chociaż nieraz miewa swoje humory, ale to z reguły bardzo łatwe i tanie w naprawie usterki. Dodatkowym atutem w przypadku mojego egzemplarza są podgrzewane fotele.
~kufel112@gmail.com
Kombi 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Ogrzewanie działa dość sprawnie....Zaznaczam, ze dbam o wymiany filtra na podszybiu. Głośne nadmuchy...od 2 biegu dmuchawy już hałas. Pojawia się parowanie szyb przy deszczu na dworze. Tak jak wyżej napisałem.....boczne tylne szyby wiecznie zaparowane....To kombi...podmuch tam nie dociera.
~ariellicha@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bardzo dobre. Apropos parujących szyb(jak w niektórych opiniach), każda szyba paruje, jeśli wcześniej była włączona klima, to normalne. Aby temu zapobiec, to albo trzeba ją włączyć ponownie(bardzo szybki efekt), albo nadmuch na maxa i ogrzewanie (troszkę dłużej, ale po takim zabiegu problem znika)
~i2ms@tlen.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Wentylacja jest przeciętnie wydajna (trzeba mocniej odkręcać nawiewy), usunięcie zaparowania z szyb trochę trwa, zwłaszcza w zimie. Częste kłopoty z wentylatorem od klimatyzacji - nierówna praca, powodowanie denerwujących drgań. Grzanie w aucie działa zdecydowanie słabiej niż chłodzenie.
~Michał k.m.kakol@interia.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Wentylacja hmmm jak większość pisze parowanie przedniej szyby , ale to zależy od ustawienia nadmuchu oraz proszę pamiętać o czymś takim jak FILTR PRZECIWPYłKOWY !!! a przy CLIMATRONIC nie mam żadnych problemów !! Ogrzewanie działa sprawnie i szybko łącznie z nawiewem dla pasażerów z tyłu !!
~guli66@wp.pl
Hatchback 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
W wersji bez klimy czasem mozna sie spocic w lecie. Ale nawiew daje sobie rade i dopóki nie stoimy w korku jest dobrze. Za to w zime bez problemu. podgrzewane szyby lusterka fotele i nie straszne nam zadne mrozy w dodatku wszystko po tylu latach jest na swoim miejscu i dziala poprawnie.
~tomek baja
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
jest ok chyba że chodzi o ludzi nadwrażliwych wentylacja non stop włączona i na 2 przy gwałtownych zmianach temperatury inaczej szyby zaparowane ogzrzewanie spoko lecz na tak duże auto to nie ma zbyt dużo świeżego powietrza bez otwożenia szyb zwłaszcza przy zmiennym klimacie i skokach temperatur
~Preccel
Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW
całkiem dobra lecz bliżej doskonałej, szybko chwyta pożądaną temperaturę (na parujące szyby polecam częstszą wymianę filtrów powietrza i to świetnie skutkuje - niestety niektórzy krytykując że często parują szyby o tym chyba zapominają a wystarczy co przegląd wymienić filtr i jest OK)