Lista ocen Opel Vectra B Sedan (432) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 818 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AREK
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
naprawde swietnie wyciszone auto na biegu jalowym silnika poprostu nie slychac,smigam na gaziku i jest jeszcze cichszy.nawet przy 200km/h nie ma tragedi,poruwnujac octavie 1.9 tdi(fakt ze kazde tdi bedzie glosniejsze)to jest roznica lat swietlnych tam poziom halasu jest skandaliczny,dopiero w najnowszej octavi troszke sie polepszylo,wiec vectra zdecydowanie super wyciszona,biorac pod uwage inne autka benzynowe.
~Marianopulos
Sedan 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Silnik słychać dość wyraźnie nawet na wolnych obrotach. Powyżej 100 km/h dźwięk silnika dobiega już w stopniu uciążliwym. Powyżej 120 km/h nie da się rozmawiać normalnym głosem, a z zewnątrz przenika świst powietrza. Jeżeli jedziemy po wyboistej drodze i do hałasów silnika i opływającego powietrza dołączy się tylne zawieszenie jest już nie do wytrzymania. Zdecydowanie za słabo wyciszony.
~Jimmy Cool
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Nie ma tragedii, choć mogło by być dużo lepiej. Po 16 latach eksploatacji trzeba wymienić kilka uszczelek ,bo aucie \"gwizda\" przy wyższych prędkościach. Poza tym dobrze słychać silnik i pracę zwieszenia, ale to traktowałbym jako zaletę - przynajmniej wiadomo że coś się dzieje z autem i trzeba się temu przyjrzeć. O plastikach się nie wypowiadam, dramat.
~Maciej z Gdyni
Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Wyciszenie doskonałe, ale dziwi mnie fakt sparciałych gum w drzwiach przednich których zadaniem jest również wygłuszenie pojazdu. Nie jest za głośno, wcześniej miałem skodę felicję. Przy prędkości maks. 160km/h nie słyszałem osoby z którą rozmawiałem podczas jazdy... w tym przypadku można posłuchać sobie spokojnej cichej muzyki.
~romcio47
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Przedlifty i wersje słabo wyposażone nie należą do dobrze wyciszonych, nie można narzekać też na hałas. Mi osobiście wyciszenie aż tak nie przeszkadza, ale nie zasługuje na ocenę 5, więc daję 3. Nie jest to limuzyna za kilkadziesiąt tysięcy, jednak przydałoby się, żeby w środku było nieco ciszej.
~MarekŁowcaSzparek
Sedan 1.7 TD 8V 82KM 60kW
Tu jest dobrze, ogólnie jak to w Opelku jest dość cicho. Może nie jak w bibliotece, a poza tym ten diesel... ale ogólnie jeździłem głośniejszymi autami (zależy czym się jeździło wcześniej i czego się oczekuje). Jeżeli za 3000zł oczekujesz jazdy jak Rollsem to możesz się nieco przeliczyć.
~PytkoX25XE
Sedan 2.5 V6 170KM 125kW
Vectra należy do aut dobrze wyciszonych, kiedy chcemy jechać w ciszy, wystarczy delikatnie się obchodzić z pedałem gazu, a kiedy chcemy posłuchać gangu silnika V6, wystarczy porządnie depnąć i wyłączyć radio. Jedynie poprzeczne nierówności mogłyby być nieco lepiej tłumione, ale nie ma co narzekać.
~mak218
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Naprawdę cichy silnik o przyjemnym barytonowym pomruku,na autostradzie powyżej 150 km/h w środku słychać wyraźniej niż silnik pukanie kiepskich amortyzatorów i tulei pływających z tyłu.Kształt karoserii na wzór opływowej kropli wody najlepiej można dostrzec patrząc z góry na pojazd.
~ZB, zbx@o2.pl
Sedan 1.7 TD 8V 82KM 60kW
silnik bardzo głośny, bez przerwy coś trzeszczy, warczy, stuka, nie istnieje chyba dźwięk którego by ten samochód nie wydawał, brzeczą : od drążka skrzyni biegów przez chepskiej jakości plastki do niespotykanych ciekawostek - przednia szyba, to na postoju po ruszeniu wszystko cichnie
~Pafcio1206
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Tutaj powiem, że jakość karoserii i elementów wnętrza daje się w odznaki. Gdyż przy mniejszych mrozach w aucie można usłyszeć uciążliwe odgłosy skrzypienia plastiku, a w czasie jazdy z wyższą prędkością daje się we znaki głośny szum wynikający z takiej podróży.
Opel Vectra B Sedan