Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Piotrek 508394165, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Duże, przestronne auto. Eleganckie spalanie, tania instalacja LPG (ok. 2000 zeta), wygodne, części w miarę niedrogie. O serwisie firmowym raczej tego nie można powiedzieć, ale ktróry jest tani?? ;) Zdecydowanie godne polecenia. Przydałoby się więcej mocy, ale można się przyzwyczaić, jeśli się nie ma ambicji rajdowych. Następna też będzie Vectra. Nawet już niedługo. Może ktoś chce kupić moją??
Silnik 1,6 8-zaworowy. Troche malo mocy, ale jak na taki silnik przy takiej masie to nic odkrywczego. Jak się go wkręci na wyższe obroty, to na niższych biegach nawet fajnie przyspiesza. Jednak zdecydowanym plusem jest trwalość i niezawodność. Facet jak montowałem gaz powiedział, że nie ma lepszego silnika do LPG!!
Przy redukcjach zaczyna haczyc szczegolnie na niskich biegach.
Resorowanie niezle choc mogłoby być twardsze. Generalnie amory ma jeszcze fabryczne, ale do 95000 jeździł po Niemczech. Na razie czeka mnie wymiana silentbloków z tyłu (koszt ok. 400-450 zeta).
Przestrzeń, widoczność bez uwag.
Wszystko na swoim miejscu. Sięgasz i jest.
Nieźle, choć bez klimy w upalny dzień nie wyrabia do końca z nadmuchem zimnego powietrza. Całe szczęście, że jest szyberdach. Ogrzewanie w zimie prawie bez zarzutu, chyba że temp spada poniżej -20 C - wtedy jeździ się z zimnymi nogami.
Nic dodać nic ująć. Jedna mała uwaga: ze zwzględu na mój wzrost (196 cm) brakuje trochę podparcia lędźwiowego.
Cisza i tylko słychać szum opon.
Jestem bardzo mile zaskoczony: średnio ok 8-max 9 l LPG. Benzyna potrafi nawet zejść poniżej 7 l.
Za przyzwoite pieniądze (ja chce za moją 14500). otrzymuje się przestronny, ekonomiczny samochód, z trwałym i niezawodnym silnikiem. Generalnie przekonałem się do tego modelu i nastęny na pewno będzie taki sam.
Skrzypi, piszczy fotel kierowcy, początkowo (przy przebiegu 95000) jak tylko wjechał na polskie drogi myślałem, że się rozleci. Ale na dzień dzisiejszy (130000) wszystko się uspokoiło (a może ja już przestałem słyszeć takie drobiazgi??). Generanie nie jest źle.
Kolega w Niemczech, który sprzedawał mi auto powiedział, że nie będę miał większych problemów. I miał rację. A właściwie żadnych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

8,3