Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

luk@s, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Opel Vectra B Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Prawdziwy OPEL: wygodne duze wnetrze, obszerny bagaznik, prosty bezawaryjny silnik.
Jak dzwon:) Nie jest demonem mocy ale stara technika dwuzaworowa mu sluzy: elastyczny ("czworka" od 40km/h). Nie lubi wysokich obrotow, slabo wkreca sie, czuje sie bardzo dobrze do 3500 obr/min. Stworzony do normalnej spokojnej jazdy, wtedy czuje sie jak ryba w wodzie.
Biegi wchodza bez oporów, jedyny mankament to chyba troche zbyt dluga jedynka, bo sa problemy z ruszeniem przy komplecie pasazerow.
Zdecydowanie jak dla mnie zbyt twarde resorowanie, ma sklonnosc do podskakiwania na krotkich poprzecznych nierownosciach (mowa o jezdzie w pojedynke). Na gladkim idzie jak po szynach, jednak auto czule na podmuchy bocznego wiatru - trzeba walczyc z wiatrem.
Wystarczajaca, tylko wysoko zadarty kufer i male lusterka ograniczaja widocznosc do tylu przy parkowaniu
Negatywy: - brak poleczki na tunelu srodkowym przed lewarkiem zmiany biegow - nie ma gdzie polozyc np telefonu komorkowego (ja otwieram popielniczke ktorej nie uzywam) - brak podnozka na lewa stope kierowcy - jak ktos jest przyzwyczajony klasc noge na lewe nadkole to szybko wytrze gola wykladzine.
Czesto paruja szyby w okresie jesienno-zimowym:/
Mam 183 cm wzrostu i nie narzekam na brak miejsca ani z przodu ani z tylu, jest wygodnie.
Patrzac na klase auta spodziewalem sie wiekszego spokoju w kabinie. Cicho jest do 110km/h, potem robi sie juz glosno: mruczy silnik, slychac odglosy toczenia, a od 140km/h gra piosenke wiatr.
Za te pieniadze w tym stanie nic lepszego nie moglo mnie spotkac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

12,0