Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Vectra B Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Niesamowicie elastyczna skrzynia.
Karoseria : Mnustwo rdzy - samochód od początku katowany przez polską sól !
Silnik : Bardzo wytrzymały i mocny ale ciągle cieknący
Układ hamulcowy : Słaby przy agresywnej jeździe.
15-letni samochód który przy spokojnej jeździe praktycznie się nie psuje. Poważne usterki są sporadyczne. Za to korozja sprawi, że za 5 lat nie będzie po niej śladu. Może auto z niemiec nie katowane przez całą zimę solą nie będzie tak wyglądać.
Vectra B sedan 1997r.247tys.km Auto kupiłem od pierwszego właściciela - vice szefa mojej firmy gdy miało 9 lat. Teraz ma 15 i patrząc na całokształt jestem z niego bardzo zadowolony
Moja była wymieniana gdy auto miało 6 lat. Ponąć nie wchodziła 2. Fabrycznie powinna być zalana 80w90 - śmierdzącym olejem przekładniowym, a szpenie z opla nową zalali atf-em. Ma niesamowicie długie biegi co jest szalenie wygodne podczas jazdy. Przy 130km/h i wyprzedzaniu można śmiało zredukować do 3!
Słaby promień zawracania. Zawieszenie jak na 15-latka bez zastrzeżeń. Ostatnio wymieniałem tylne tuleje (pierwsza wymiana przy 245 tyś.km) - koszt tulejek trw 110zł! Pozatym zrobiłem autem 80tyś.km i wymieniłem tylko łączniki drążka stabilizatora przód - 2razy (nie polecam lemfordera - wytrzymał 5tyś.km. podczas gdy trw juz 25 i jest ok)
Przód -ok, tył -przeciętnie. Dłógo przyzwyczajałem się do dziwacznych lusterek bez matwego pola.
Wszystko na miejscu i pod ręką. Wygodna pozycja za kierownicą.
Jest ok.
jak na gabaryty auta - bez zastrzezen.
W porównaniu do np. nissana i vw z tych roczników - super
Średnie spalanie w Warszawie to przy mojej ciężkiej nodze 12 - 13 l/100km na LPG (sekwencja kme), podczas gdy żonie pali góra 11. Trasa - do 120km/h spokojnie mieszcze się w 9, przy warjowaniu 11. Ale za to części tanie. Dużo szrotów gdzie można sobie kupić np... podłokietnik. Filtr oleju knecht kosztuje mnie 9zł!
Zdecydowanie warte aktualnej ceny.
Sporadyczne usterki w większości spowodowane ingerencją osób niedoświadczonych i niekompetentnych... Poza tym. Wyrobiło mi się jabłko od wybieraka biegów(80zł uzywany), uszkodził centralny zamek w drzwiach kierowcy (2 godziny zabawy i dokupienie krańcówki za 1zł),zacinający się zamek w klapie(zima+wd40),uszkodzenie silniczka krokowego (nie polecam zamienników) itp
Średnio raz na rok/dwa poważna usterka i ze 2-3 mniejsze. -Korozja! Polska sól załatwiła całe auto. Ciężko o element bez ogniska rdzy! Ok. rok temu pękła mi szyba od rdzy pod jej górną krawędzią. -Uszkodzony uszczelniacz w maglownicy- wywaliło cały olej. Żeby ją wyjąć trzeba zdjąć całe sanki! -Ciągle cieknący gdzieś silnik-mimo prób uszczelniania(nie ma ze mną lekko) -Pęknięta chłodnica (wymieniłem na tani zamiennik - teraz żałuje) -Mimo wymiany tarcz na nacinane ATE Powerdisc i tak słabe hamulce

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,6