Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

driko111@wp.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
fajny samochód, godny polecenia szczególnie taki jak mój dość dobrze wyposażony: 2xairbag, TC, ABS, klima, elektryczne szyby i lusterka
Trochę mało elastyczny na 5 biegu, na przyspieszenie od 80 do 120 potrzebuje ok 15sek. Miałem wcześnie Peugeot 405 1,9 benzyna gaźnik i potrzebował w tym samym zakresie tylko ok. 10sek
Synchronizacja dobra, trochę cieżko wchodzą biegi mogły by być lepiej
Wydaje się trochę za miękki odczuwa się długie poprzeczne nierówności na drodze dzieciaki musiały zarzyć aviomarin w Peugeocie było lepiej
Widoczność jest dobra wada to tylko słaba widoczność w lusterkach zewnętrznych
Trochę za nisko kierownica (brak regulacji) jakiejkolwiek poz tym podstawowe przełącznik łatwe w obsłudze
Jak na razie nie mam kłopotów z parowaniem szyb, ogrzewanie jest doskonałe, latem klima ręczna przyjemnie chłodzi
Wystarczająca przestrzeń dla 4 osób tak jak wcześniej pisałem trochę mało miejsca za kierownicą (brak regulacji)
Bardzo cicho, czasami tylko słychać zawieszenie na dziurawych drogach
Jeżdżę codziennie na średnich odcinkach ok 35km tam i z powrotem, trochę trasy, trochę miasteczek i średnie spalanie jest na poziomie 7,4. Po wyjeździe w traskę ok. 250km spalanie sporo poniżej 7l/100km
Kupiłem na przetargu w firmie za połowę wartości giełdowej. Samochód serwisowany jak należy cała masa nowych oryginanych części. Życzyć wszystkim takich zakupów
Czasami przerywa żarówka lewa świateł drogowych.
Podczas jazdy na trasie silnik zaczął bardzo szarpać, obrotomierz latał góra dół, zapaliła się kontrolka silnika i silnik zgasł. Po odczytaniu komputera (we własnym zakresie po zmostkowaniu odpowiednich styków)okazała się awaria czujnika wałka rozrządu i wału korbowego skończyło się na poprawieniu kontaktów w tych czujnikach za pomocą WD40 i auto chodzi jak malowane

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

7,2