Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Krzysiek, 15 lat temu
Silnik 2.2 16V ECOTEC 147KM 108kW
Rok produkcji 2000
Opel Vectra B Sedan 2.2 16V ECOTEC 147KM 108kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Czarny Metalic - brud widać jak cholera. Pare godzin po umyciu już widać mgiełke kurzu.
Karoseria : Drobne purchle i miejsca korozji, jak to w Oplach.
Mimo kilku wad bardzo go lubię. Jeździ się bardzo wygodnie i pewnie. Nie czuć rzeczywistej prędkości jazdy, oczywiście to plus. Nie sprawia wrażenia jakby miał się zaraz rozpaść (nic nie tłucze się, nie telepie w czasie szybszej jazdy). Posiadam wersje poliftową.
Jak go kupiłem, po tygodniu była wymiana silnika. Ktoś zabił go jeżdżąc bez oleju. Z "nowym silnikiem" marzenie. Całkiem niezła moc, jak już ktoś pisał wcześniej powyżej 3,5 tyś obrotów ciągnie jak szalony.
Bardzo dobra w porównaniu do mojej poprzedniej Astry gdzie dosyć często haczył się wsteczny - ludzie czasem patrzyli się jakbym nie wiedział co to sprzęgło. Z tego co zorientowałem się i zobaczyłem samochód znajomego to było jej normalne zachowanie. W Vectrze działa jak marzenie (skrzynia F23).
Zawieszenie dosyć twarde. 3 m-c temu było robione kompleksowo i ostatnio znowu coś czasem stuknie, nie wjeżdżam wcale z pełnym impetem na garby zwalniające. Układ kierowniczy bardzo dobry.
Wszystko widać bez większych problemów.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką, nie ma do czego się przyczepić.
W chłodne dni nagrzewa się szybko, i z początku climatronic nie wali w "ryj" zimnym powietrzem, dopiero po ogrzaniu, bardzo zacnie. W lato klima również działa wydajnie.
Jest na czym się rozsiąść.
Mogło być ciszej, ale nie jest źle.
Nie ma co się spowiedziewać nie jest to Yaris. Staram się jeździć płynnie bez gazu w "podłodze". W mieście pali zwykle koło 11,5 - 12 litrów. Kiedyś udało mi się zejść do 10 litrów, ale jazda była bardzo emerycka i ludzie z tyłu niecierpliwili się. W trasie koło 7,5 litra, rzadko kiedy przekraczam 130 km/h. Ceny dosyć sporawe z uwagi, że w Polsce rzadki silnik i krucho z zamiennikami, trzeba prawie wszystko brać oryginalne. W sumie nie jest tani. Jak napisałem wyżej nie ma co się oszukiwać to nie jest Yaris, musi spalić ale coś za coś.
Bardzo ładne wykończenie w welurze, i czarna tapicerka. W moim egzemplarzu nic nie "strzyka" ale wiem, że zdarza się, że coś strzyka w desce rozdzielczej.
Tutaj wszystko w porządku. Żadnych drobnych rzeczy nie musiałem jeszcze robić.
Jak posypie się, szlocham. Generalnie rzadko kiedy schodzę poniżej tyś. Serwisowany poza ASO.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V ECOTEC 147KM 108kW [l/100km]

12,5