Lista ocen Opel Vectra B (69)

4,1
~wojtek_burzyński
Hatchback 1.6 i 16V 101KM 74kW
Auto nadaje się do wszystkiego. Woziło pizze, złom moich większych kolegów i mniejsze koleżanki. z tyłu jest dosyć miejsca na to po co młodemu człowiekowi samochód. Idąc dalej tym tropem po leśnej ścieżce też pojedzie tak samo jak po lodzie, autostradzie 180 czy kostce na starówce. nie zapominajmy o lataniu bokiem pod tesco po deszczu. dzięki szerokiemu promieniowi skrętu oraz lekkiej dupie idzie to łatwiutko. Oczywiście na miarę...
~tomii
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Nie chcę innego auta. Przestronne, wygodne, przyspiesza, hamuje, chłodzi i ogrzewa...nic więcej nie potrzeba. Utrzymanie i części taniutkie. Mnóstwo części w sklepach i necie. Trochę ciężko o oryginały ale zamienników pod dostatkiem (oczywiście tych dobrej jakości).
3,8
~AENEMA9
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Silnik słabo spisuje się podczas dynamiczniejszej (nie mówię dynamicznej) jazdy. Szczególnie odczuwalne jest to przy 4 osobach i więcej! Bierze dużo oleju. Potrafi jednak wynagrodzić kierowcę niskim spalaniem. (Silnik)
~DELE
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
moim zdaniem doskonale robię całkiem sporo kilometrów ok 30 tysięcy rocznie na prawdę mogę na mojej viki polegać
~mision
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Tu najlepiej pasuje jednak 1,8 16V, troszeczkę brakuje mu mocy, zaczyna rozmowę od 3 500 rpm, jednak niskie spalanie rekompensuje to całkowicie. Przejechałem nim 100 000 km i jedynie miałem problem z cewka DIS, przy 90 000 musiałem wymienić na nową, pasek rozrządu, dla świętego spokoju wymiana co 60 000 i wszystko gra, olej co 10 000 full syntetic, między wymianami może dolewałem 0,5 l. (Silnik)
~buscar71
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Auto duże, przestronne, ergonomiczne. Trochę ciężka buda do silnika 1,6. Generalnie nie można narzekać. Auto idealne na trasy, w mieście nieco gorzej się spisuje (spore spalanie i problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania)
~Mariusz
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Pierwszą vectre b kupiłem w 2006 roku. Jeżdziłem nia dwa lata. Wszystko wymieniane bylo na czas. Po dwóch latach pekl pasek rozrzadu i auta nie oplacalo sie naprawiac, chociaz od wymiany paska minelo tylko 25 tys km. Drugi raz na vectre b dalem sie nabrac jak potrzebowalem kasy i sprzedalem toyote. Stwierdzilem ze tamta vectra byla wadliwa, ze moze tym razem trafie na dobra. Vectre kupilem z 2001 roku. Pojechalem z dobrym mechanikiem ktory...
~marcin9346
Kombi 1.6 i 16V 101KM 74kW
Bardzo dobry samochód. Niskie koszty utrzymania, komfortowe zawieszenie, dużo miejsca. Mimo 17 lat jest niezawodne, materiały wykończeniowe są dobrej jakości. Silnik 1.6 16V jest też wbrew pozorom wystarczająco mocny do jazdy na codzień. Jak ktoś chce mieć duży, wygodny samochód za małe pieniądze to Vectra B jest w sam raz niego.
~Hubert
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Bardzo sympatycznie mi się tym jeździło.Dobre osiągi,wygoda,mała awaryjność,duży bagażnik,automat też robił swoje.Koszty na rozsądnym poziomie.
Dziennik kosztów dla Opel Vectra B
6,7
8,1
9,6
~Sebyxx
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Silnik bardz cichy i dobrze pracujący na wysokich obrotach, choć olejo-żerny (Silnik)