Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Grzegorz, 12 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : ogromny bagażnik w wersji hatchback i combi
Vectra C 1,8 GTS, samochód bardzo ładny i niedrogi w zakupie.Ogromny bagażnik, a wersji combi olbrzymi. Nie polecam gts, bo ma twardzsze zawieszenie a przez to mało komfortowe, przejazd przez torowisko czy kostke brukowa plomby wypadaja.Sasiad jak zobaczył że kupiłem vectrę od razu pytał czy sprawdzałem cim i maglownicę przy kupnie, jak się puźniej okazało robilem te rzeczy(tak samo jak on) Jeżeli liczymy na podobne koszty jak przy generacji B to mozemy sie ostro zdziwić. Vectra C to zupełnie inna pólka cenowa, zawieszenie aluminiowe 500zł wachacz, piasty 300zł itd. Silnik trzeba szukac minimum 2,2 albo diesla ale 1,9 fiatowskiego, bo 1,8 to zdecydowanie za mało.
Silnik 1,8 w takim samochodzie to zdecydowanie za mało, muł straszny, jeżeli chodzi o niezawodnoć to u mnie żadnych problemów. Na poczatku szarpał, dobrze wtedy jest wyczyscić przepustnicę, w srodku jest mały kanalik który musi być drożny. U mnie trzeba było wyminic jeszcze swiece najlepiej oryginal GM tanszy w serwisie jak w sklepie, swiece jednoelektrodowe
biegi wchodza trochę ciężkawo jak to w oplu, ale bezproblemowo
Prowadzenie idealne ,miełem wersje gts na 17 245/45 jak na taka szerokosc to naprawde mało latał po drodzę. Niestety w zimę strasznie pływał tył, oczywiscie zawieszenie było sprawne, zero luzów. Nie polecam wersji gts, bardzo twarde, szybko ida wahacze .
do tyłu tylko na lusterka
Przy maksymalnym momencie obrotowym, gdzies około 4 tys bardzo głosno, po przekroczeniu tych obrotów o dziwo ciszej. Szkoda bo do prędkoci 110 całkiem komfortowo. W poprzedniej vectrze b nie było tego problemu.
Jak na taki duży samochód bardzo dobrze. Pieszczac gaz i utzymujac predkosc 100 mozna uzyskac spalanie 6 litrów, jest to oczywiscie meczace. Normalnie jadac czyli 120-130 robi się już 8,5. Srednie spalanie 10 litrów. W poprzedniej vectrze w trasie przy predkosciach 120-160 miałem takie same spalanie(2,5 V6)
Samochód bardzo ładny, dużo tańszy od konkurencji. Za niewielkie pieniadze mamy w miare młody samochód z bogatym wyposażeniem.
zatarła się dmuchawa od wentylacji, klimatronic da się wyłaczyć tylko wchodzac przez menu na panelu, tyle ze pokretło się psuje i trzeba robic tzw zimne luty, hałasujaca klapa bagażnika
typowe usterki vectry c :cim (głupiejaca elektonicka,choinka na desce rozdzielczej,kontrolki zapalały się bez powodu na drugi dzień gasły,niemożliwe odpalenie samochodu itd.)i maglownica, 3 razy sam regenerowałem, a już była regenerowana wczesniej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]

8,6