Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

stebor, 11 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Że nie rdzewieje, nie psuje się, nie ma problemu z elektryką, silnikiem itd...
Inne : nie ma takich
Jest to moja druga VC z takim samym silnikiem, następny jakby co też będzie to VC. Samochód bezawarjny, niesprawiający majmniejszych problemów eksplatacyjnych wymienia się co się zużywa i jeżdzi. Wygląd dosyć ładny, bynajmniej w hatchbacku do tego dochodzi duży komfort jazdy i duży bagażnik. Pierwszą VC zrobiłem 40 tyś i trach, tą 30 tyś. Przy około 100000 - 150000 trzeba się nastawić na wymianę tarcz, wachaczy, łącznika stabilizatora, łożysk mc persona i może sprężyn oraz amortyzatorów bo te części tyle wytrzymują. Potem myślę, że można zrobić dużo kilometrów bez żadnej ingerencji.
Silnik nie stwarzający żadnych problemów. Części eksploatacyjne chyba jedne z najtańszych w klasie. Nie jest jakimś demonem dospieszenia ale nie ma problemów z dospieszeniem przy każdej prędkości. Zjada ok 0,25 litra/1000 km. Silnik dobrze znosi jazdę na gazie.
Pracuje cicho i bezproblemowo. Czasami jest utrunione wrzucanie wstecznego biegu.
GTS, więc trzyma się drogi jak przyklejony ale w mieście na kiepskich dorgach jest zdecydowanie za twardo. Założenie sprężyn od sedana rozwiązuje problem twardego zawieszenia.
Dobrze widać w każdym kierunku. Duże lusterka.
Bardzo dobra z wyjątkem włączania klimatyzacji ( trzeba wejść głęboko w menu komputera ) oraz wyboru nawiewów, jak nie chce się korzystać z funkcji auto.
W lato rewelacyjnie chłodzi, wydajna klima automatyczna a w zimę bardzo dobrze grzeje.
Miejsca w sam raz z przodu z tyłu i na boki.
Do 130 bardzo dobrze, potem trochę słychć silnik a od 150 znowu jest ciszej. Na karoserii nie słychać szumów powietrza.
Miasto gaz od 8,5 do 13 litrów gazu w zależności od pory roku, trasy i korków. Trasa przy ok 100km/h 7 litrów gazu.
VC jest tańsza od pasata, mondeo a jak dla mnie dużo lepsza ( przynajmniej w benzynie ). Łatwo trafić na zadbany egzemplarz. Zawieszenie mogłoby być trochę trwalsze ale naszych dróg żaden samochód nie wytrzyma i w każdym trzeba coś wymieniać a tu jest duży wybór części i stosunkowo tanio.
Zawsze odpala i dojeżdza do celu, nic się nie psuje. Wymienia się części eksploatacyjne i jeżdzi.
Brak usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]