Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

longmen123, 10 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Samochód ma super hamulce. Już parę razy uratował mi skórę przy hamowaniu awaryjnym spowodowanym wtargnięciem pieszego na jezdnię.
Zawieszenie : skrzypiące tylne zawieszenie
Karoseria : skrzypiące plastyki wnętrza
Auto świetnie się sprawuje. Przejechałem na nim 83 tys km i nigdy nie zawiódł mnie w trasie . Jeżdżę dużo głownie w terenie i za granicę. Zdarzały się drobne usterki ale nigdy nie obawiałem sie czy dojadę
Silnik mógłby być dynamiczniejszy. Do 2tys obr/min nie ma co mówić o dynamice. Powyżej 2500 obr/min dopiero zaczyna się jazda
Skrzynia całkiem niezła. Duża elastyczność na 3 biegu.
Układ jezdy super. Auto doskonale trzyma się drogi. Wchodząc ostrzej w zakręt nigdy ni doświadczyłem problemów ze sterowalnością. Dodatkowo ESP na śniegu naprawdę sprawuje się znakomicie
Widoczność do tyłu kiepska. Trudno wyczuć koniec auta. Tylko czujnik cofania.
W porównaniu do Astry II jest to zdecydowanie przeskok na plus. Wszystko przemyślane, dzielona kanapa tylna, Po złożeniu siedzeń wchodzi naprawdę sporo rzeczy do wnętrza (ja zmieściłem 3 osoby i 2 rowery !)
Climatronic 2 strefowy, ogrzewanie i klima naprawdę super.
Mam 196 cm wzrostu i mogę powiedzieć że ten samochód dla mnie jest odpowiedni. W wersji hatchback naprawdę duża powierzchnia bagażowa.
Wyciszenie całkiem niezłe. Powyżej 130km/h zaczyna hałasować. Poziom hałasu w znacznym stopniu uzależniony jest też od zastosowanych opon.
Przy zasilaniu LPG jest to najtańsze auto w stosunku do gabarytów jakim przyszło mi jeździć. Średnio ok 9 litrów gazu / 100 km.
Za tą cenę chyba nie znajdzie się nic lepszego.
3 lata eksploatacji w trakcie 83 tys przebiegu - wymienione, tarcze, klocki, chłodnica, sprzęgło, rozrząd, świece, listwa zapłonowa, żarówki, pompka hydrauliczna sprzęgła, palnik xenon
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]