Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

mihalekkk199, 10 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Nie jest awaryjnym autem, ale za to baaardzo przeciętne i nudne. Dynamika straszna. Plastikowe wnętrze. Super pracuje na gazie. Miałem pecha bo kupiłem auto z polskiego salonu z pierwszej ręki z udokumentowanym przebiegiem i książka serwisową a jednak okazało się, że był powypadkowy i miał cofnięty o 400tys km licznik. Mimo to nigdy nic się nie zepsuło. Bardzo traci przy odsprzedaży. Kupiłem za 18tys zł a po roku sprzedałem za 12500zł. Piszę to ku przestrodze ( choć wiem, że Ameryki nie odkryłem). Uważajcie jak kupujecie auto. Ja, choć starałem się być ostrożny, dałem się nabrać. Starszy gość, przedstawił mi pełna dokumentację, historię przebiegu itd. Niestety żarówka od kontrolki silnika była wyjęta, licznik cofnięty a książka serwisowa podrobiona. Duzy plus za karoserie z podwójnym ocynkiem. Jeśli komus nie zależy na aucie z pazurem, to polecam Opla Vectrę, ponieważ poza tym że jest nudny, plastikowy itd., nie miałem z nim żadnych problemów.
Nie psuł się ale był strasznie przeciętny. Wolno przyspieszał. Nie wiem czy to obiektywna ocena, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że mój silnik był taki zamulony z powodu ogromnego przebiegu. Ja odnosiłem wrażenie, że po prostu jego żywotność dobiega końca. Mój Ojciec miał w tym samym czasie Vectrę B z takim samym silnikiem i gdy ruszaliśmy razem ze świateł, nie miałem szans go dogonić. Dodam, że różnica w przyspieszeniu była spora, pomimo, że Vectra była 4 lata starsza i z nadwoziem kombi.
Bez zarzutów.
Słabo trzymał się zakrętów. Nie dawał poczucia komfortu.
Jak na auto tych gabarytów nie rozpieszcza ilością miejsca.
Na gazie bardzo oszczędny.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]

9,7