Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2004
Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Vectre C użytkuje już rok, i jestem z samochodu bardzo zadowolony, mimo 10 lat, wygląda i jeździ bardzo dobrze. Samochód kupiłem z komisu i zapłaciłem trochę drożej za ten rocznik. Przy wyborze samochodu również korzystałem z opinii auro centrum.
Silnik 1.8 122km jest silniczkiem ekonomicznym, elastycznym, nieskomplikowanym z dobrym dostępem do ewentualnych napraw. Silniczek jak najbardziej nadaje się do LPG. Po zakupie wymieniałem rozrząd i termostat ceny części na dobrym poziomie.
Sprzęgło i biegi chodzą lekko. Przyjemnie.
Po zakupie przy przebiegu 155 000,0km trzeba było wymienić wszystkie amortyzatory i sprężyny, oraz tulejki bananów. Wymieniane części ,,GM" były prawdopodobnie oryginalne. Pozostała cześć zawieszenia była ok.
Widoczność dobra.
Najbardziej podobają mi się drzwiczki w tylnej kanapie, można wykorzystać jako mały stoliczek, oraz po otwarciu do przestrzeni bagażnika można przewieść np. 4 metrowy profil do g-k.:)
Samochód szybko się nagrzewa. Klimatyzacja manualna jest nie za wygodna.
Przestrzeń jest uzależniona od wielkości osób. Ja mam 178cm i jest wystarczająca. Na tylnych siedzeniach bardzo dużo miejsca nad głową. Duży bagażnik.
Silniczek pracuje bardzo cicho, czasami wydaje mi się że np. zgasł;)
Teraz przy cenie gazu poniżej 2 zł, pewnie bym kupił 2.0T;). Ale 1.8 122km do normalnej jazdy dla Mnie jest wystarczający, odwdzięcza się bardzo niskim zużyciem gazu, średnio na 100km przy jeździe mieszanej pali śr.8,5l LPG i ok.0,7l benzyny. Ceny części jak do tej pory na przyzwoitym poziomie.
Jeżeli się kupi zadbaną, pewną Vectre C to tylko lać benzynę i jeździć. Poza częściami eksploatacyjnymi nic się nie dzieje. Podobno koszty naprawy zawieszenia tylnego są ogromne, i przy zakupie warto na to zwrócić uwagę.
Padła bateria w pilocie kluczyka.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]

9,5