Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

inifinitti2, 11 lat temu
Silnik 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Rok produkcji 2008
Opel Vectra C Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Całokształt wypada świetnie. Niby to vectra C, podobna jak auto mojej żony, ale charakter, motor, skrzynia i radość z jazdy inna. Moim zdaniem to są zupełnie inne auta- wyglądające dość podobnie.
Świetne auto i jakoś nie zamienił bym go na żadne inne.
Jako że już wcześniej oceniałem to auto, to teraz chciałbym podzielić się spostrzeżeniami po prawie 2-ch latach użytkowania i przejechaniu 40K km. Silnik super, sprawia ogromną frajdę, nie brakuje mu mocy na każdym z biegów, brak turbodziury ocena max.
Porównując skrzynię z autem żony- vectra C 1,8-140, ogromna różnica. Precyzyjna i świetnie zestrojona. Nie trzeba nawet za bardzo redukować przy wyprzedaniu, spokojnie z 5-6 idzie jak rakieta. Ocena max - 5.
nie mam sportowego zawieszenia ale to chyba ogromny + na naszych drogach. Żona ma GTSa i trzyma się prawie jak gokard. Ten mój ma miększe zawieszenie i przez to bardziej komfortowe. Dla mnie super.
Widoczność dobra, auto nie jest małe więc trzeba się przyzwyczaić. No i rzeczywiście pomagają bardzo czujniki parkowania.
Wszystko na swoim miejscu, no może brakuje mi lepszego stojaka na kubki. Wciąż używam tego co jest pomiędzy tylnymi siedzeniami. A tak wszystko jest pod ręką. No i może denerwować sterowanie wentylacją/ i klimą przez pokrętło które w tych autach ma tendencję do zacinania. Kierunkowskazy to już ogromny minus, ale można się przyzwyczaić. Mi po 2-ch latach użytkowania jeszcze nie do końca się udaje płynnie to robić :)
No tutaj też bez zastrzeżeń, klima strefowa działa świetnie, i nie miałem nigdy problemów, no może jak wyżej opisałem z pokrętłem od sterowania.
Dla mnie to auto 1-2 osobowe, z tyłu troszke mało miejsca, kombi jest tutaj suuużo większe. Ale jak na auto 1-2 osobowe no może + dzieci to OK. Zrobiłem kilka tras z 5 osobami i no dało się wytrzymać :) tylko cieszyłem się że prowadziłem :)
Super wyciszenie, cisza i spokój, jedynie fajnie słychać układ wydechowy który jest również bardzo cichy i super brzmi. Nawet turbiny nie słychać, trzeba okno otwierać i przy odrobiny skupienia się ją usłyszy.
Należy uwzględnić że auto ma swoje 175 km, a spalanie jak dla mnie super. Głównie jeżdżę 50/50 miasto trasa, i spalanie przy normalnym użytkowaniu 11L/LPG na oponach zimowych 205, a na letnich 225- nawet 13-14L LPG. Ciężko zejść poniżej 10L LPG, albo jest to prawie niemożliwe. Mi się nigdy nie udało. Ale uwzględniając moc dla mnie wynik jest super. Należy dodać że ciężko tym autem się spokojnie jeździ, auto wciąga i jakby prosi aby nacisnąć jeszcze gazu. Ja mam dość ciężką nogę.
auto jest dość tanie, i sprawia dużo frajdy i o to chodzi. Jeśli ktoś chce mieć ekonomiczne auto to VC 1,8-140hp, a jeśli szybkie i mniej ekonomiczne - VC 2,0T.
Jak na razie przejechałem 40K i tylko klocki mieniam i olej.
brak usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW [l/100km]