Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

smk, 11 lat temu
Silnik 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Rok produkcji 2007
Opel Vectra C Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Bez wątpienia silnik. Wszystkie powarkujące diesele 120KM i 150KM (95% aut na polskich drogach)zostają gdzieś daleko w tyle
Inne : różne pstrzyczki wyłączniczki przestają działać
Mimo że poszczególne elementy oceniłem niże, to za całokształt daje maksymalną ocenę. Jest to auto w którym się relaksuje. Świetne fabryczne audio, klimatronik, 175 koników, skórzane fotele w GTS wszytko to sprawia że jazda nią daję wielką frajdę. Przejazdy z rodziną też wypadają świetnie - jest cicho, wszyscy mają dużo miejsca a w bagażniku mieści się kompletny wózek i jeszcze sporo miejsca zostaje
tak naprawdę zaczyna ciągnąc przy 2,3 tyś, a maks wypada powyżej 3 tyś. Jest ot upierdliwe gdy chcemy kogoś z 4 przy 50 wyprzedzić i brakuje tej mocy na dole. Ale prawda jest taka, że mało kto może stawać do wyścigu :) i jak silnik wejdzie na obroty - frajda jest niesamowita :D I te bajki o spalaniu 11l. Mi Po mieście pali koło 14l
Ogólnie nie ma problemów. Jak dla mnie za długie i z za miękkie sprzęgło
Tyłkiem nie zarzucisz ;) Przy szybkim pokonywaniu zakrętów auto ładnie się trzyma drogi. Ale jako że zawieszenie jest usztywnione to na dziurach nie jest już przyjemnie.
Ogólnie super, ale jak jest się wysokim nie widać świateł na skrzyżowaniu - nisko dach opada z przodu. No ale za taką sylwetkę - nie jest do wysoka cena :)
Ogólnie super - żadnej choinki i odpustowych klimatów znanych z nowych aut - trochę mało schowków
Mam klimatronik i jest to najlepiej działający układ z jakim się spotkałem. Szybko się nagrzewa i plus za ogrzewanie przedniej szyby. Ogrzewanie lusterek za to jest słabe.
Mnóstwo miejsca z przodu i z tyłu
Jest dobrze ale słychać trochę opony. Fabryczne radio dodaje basów jak się przyspiesza :)
Z autem nie mam problemów natury mechanicznej, natomiast pali dużo i nie ma się co oszukiwać - 60l bak jest tam nie od parady.
Po pięciu latach wymieniłem: świece, trzeci stop (ledowy) do naprawy pokrętło od klimatronika, wymiana zużytych tarcz przód + tył.
Sonda lambda po 160tyś

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW [l/100km]