Lista ocen Opel Vectra C Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW 2002-2005 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ALEX
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
I tu pewnie kazdy mysli sobie ze pali jak smok a prawda jest zupelnie inna, mialem wczesniej silnik 1.8 spalal ok l0l/100km LPG, pozniej przesiadlem sie do 2.0 rowniez LPG i spalal do 11l/100km LPG Obecnie tez zmuszony bylem zagazowac bo ceny paliw to jakis koszmar i tu dla wszyskich niedowairkow DUZE SILNIKI NIE PALA DUZO srednie spalanie LPG po przejechaniu 5 tys km to ..... 11,65 l/100km wszysko ponotowane i podliczone. Wiec jesli ktos...
~Ar0
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Witam, powiem szczerze zrobiłem autem 60tys i każdemu polecam te auto, spalanie na autostradzie przy jeździe 120km/h - 11litrów, przy 160km/h - 13litrów, jakbyś jechał non stop 200km/h to 15litrów. W samym mieście bo nie kiedy mam takie trasy to wiadomo, że spali ok 14.5litra. Ja jestem bardzo zadowolony z osiągów i ze spalania, miałem dużo aut i wole dołożyc te 1-2litry lpg od silników 1.8 i jestem zadowolony z jazdy. Pozdrawiam i polecam...
~MarcinDH
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Będąc przed zakupem trochę przeraziłem się opiniami na temat spalania tego samochodu. Okazało się, że pani, od której kupowałem auto miała rację :) Posiadam wersję z sekwencyjną instalacją gazową. Spalanie w trasie 11l (prędkości do 120km/h), miasto (latem) 13l, miasto (zimą) 14l. Latem przełącza się na gaz po przejechaniu dosłownie 100m. Zimą przy mrozie -5 stopni przełączenie następuje po ok 2km.
~sebcioo2@o2.pl
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Samochód naprawde bardzo oszczędny, nawet nie mówie znajomym ile pali bo i tak nie wierzą... minimalne spalanie na trasie do 90 km/h (sprawdzane z ciekawości) przez ok 60 km to 6,5 litra na 100km!!! niemożliwe sam nie mogem uwierzyć. Ale i w drugą strone, szalenstwa po mieście (uwaga na 2 biegu osiąga 115 km/h) poskutkowało zużyciem na poziomie 24,2. Przy normalnej eksploatacji ok 10 litrów na 100 km
~Vectra3,2V6
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
To chyba największa zaleta. Mimo że mamy do dyspozycji duży szybki samochód to poza "niebezpieczną" skrzynią nic drogiego się nie sypnie. Niskie ceny części, śmieszne ceny choćby filtrów (czasem wręcz jednocyfrowe). Mechanicznie samochód prosty w obsłudze, mechanicy nie doliczają +40% jak przy Volvo. Spalanie spore, ale przy gazie nie boli.
~sage666
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Jeżeli samochód utrzymuje się na najwyższym poziomie technicznym i robi wymiany na bieżąco, to amortyzacja samochodu jest bardzo dobra. Problemy pojawiają się, gdy zepsuje się francuska elektronika, która albo może zostać przeprogramowana (nagłe pojawienie się błędu systemu), albo wymiana całego modułu - nota bene kosztownego.
~xx
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Tutaj rewelacji nie ma , ale w końcu jest to kawał samochodu , no i silnik tez mały nie jest , ale myślę że i tak w porównaniu do mniejszych pojemności wychodzi naprawdę nieźle . Miasto spokojnie 15l , trasa pomiędzy 150-180 km/h ok 13l , oczywiście mowa o gazie .
~Jeżolo
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Ceny niektórych części nie są niskie. Zakup sprzęgła wraz z dwumasą to wydatek 5000 zł. Rozrząd kosztuje 800 zł. Alternator 700 zł. Dodatkowo wielu mechaników nie ma pojęcia, jak serwisować ten samochód i w związku z tym robią na czuja.
~Kamillos
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Nie bałem się spalania. Wiedziałem na co się porywam, wybierając 3.2. Nie boje się cen części, ale jeśli wymieniam je eksplatacyjnie, czyli zużyje się to wymieniam, a nie, że się psuje albo żyje "własnym życiem" po wymianie.
Dziennik kosztów dla Opel Vectra C Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
12,0
14,6
~tropi123
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Ceny części porównywalna albo niższa od pozostałych marek w tym segmencie... Na rynku jest tyle zamienników, że trzeba być hipokrytą, aby sądzić, że coś jest zbyt drogie... To OPEL...nie Bentley
Opel Vectra C Hatchback