Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Jychu, 14 lat temu
Silnik 1.9 CDTI 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Opel Vectra C Hatchback 1.9 CDTI 120KM 88kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak problemu z korozją!
Doskonałe, bezawaryjne, ekonomiczne auto. Bardzo wygodne, bezpieczne i komfortowe. Pewne podczas jazdy. Doskonale skonstruowane, dające przyjemność z codziennego użytkowania. Auto doskonale zabezpieczone przed korozją. Nie posiadające większych usterek. Zadbane i dobrze utrzymane gwarantuje najlepszą z możliwych w klasie 4 kółek. Naprawdę polecam, ale tylko zadbane i bezwypadkowe auta z pewną przeszłością!!!
Jak dla mnie kultura pracy jest bardzo dobra. Silnik jest elastyczny, dynamiczny, bardzo cichy w czasie przyśpieszania i szybkiej jazdy. Silnik 120 koni są mniej awaryjne od 150 konnych wersji, mniej wysilone, mają wystarczająco mocy i palą dość niewiele. Poza tym silniki CDTI są bezawaryjne i tanie w eksploatacji!!! Nie ma problemu osiągnąć licznikowe 210 km/h. Po co więcej!
II czasami z delikatnym zgrzytem. Wydaje mi się, że można było w dziedzinie skrzyni troszkę lepiej ją skonstruować. Kwestia przezwyczajenia, ale mogło być lepiej. Ogólnie ok, ale czasami mam wrażenie, że jak na diesla trzeba nią wachlować. Chociaż VI bieg jest doskonały i dzięki niemu przy wysokich predkościach mamy małe obroty!
Na początku myślałem, że nie za dobrze, ale po przejechaniu kilkuset kilometrów wiem, ze vectra to przewidywalne auto, doskonale trzyma się drogi. Wersja GTS może nazbyt twarda, ale za to właśnie pewna. Nierówności poprzeczne troszkę dają siewe znaki, ale ogólnie uważam, ze wszystko ok.
Do przodu świetnie, do tyłu gorzej. Ogólnie to duże auto więc kwestia wprawy i przyzwyczajenia.
Wszystko na swoim miejscu. Na początku mozna się pogubić, ale po zaznajomieniu się ze wszystkimi przyciskami, pokrętłami i do czego są wszystko wraca do normy i obsługa staje się intuicyjna prosta i przyjemna.
Nic dodać nic ująć. Klimatronik działa perfekcyjnie. Szyby nie parują. Temperatura zadana - osiągana!
Vectra to duży samochód. Nie ma mowy o ciasnocie, czy braku komfortu. Bagażnik przepastny, takze smiało z całą rodziną w podróż!!
Ogólnie bdb, lecz nadmiernie słychać szumy z opon, ale to pewnie kwestia ogumienia. Poza tym przez uszczelki nic nie przewiewa. Deska nie puka nie skrzypi, jedynie czasami fotel no i tylna półka jak to w hetchbacku.
Na moc masę i wymiary spalanie doskonałe. na baku ponad 1000 km w trasie i spokojnie 900 po mieście!
Za taką kasę nic lepszego nie kupimy! OMIJAĆ MONDEO I LAGUNY!!!!
odpuakć!!!
odpukać!!!