Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Maniek, 15 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Opel Vectra C Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik świetny, podobno najnowocześniejszy silnik w swojej klasie, produkcji fiata. Jak na 1,9 to niezłe parametry, bardzo elastyczny juz od 1,5 tys. obrotów, dośc cichy i oszczędny. Przy 6-cio biegowej skrzyni idzie jak burza, wyprzedzanie to czysta przyjemność.
Całkiem niezła, czasem haczy ale nie stanowi to jakiegoś problemu.
Czytałem, że niektórzy pisza że zawieszenie jest twarde, nie mam takiego wrażenia, wydaje mi sie że jest odrobinę za miękkie, ale przesiadłem sie z forda mondeo, który jest dośc twardy ale komfortowy. Ogólnie nie jest źle, trzyma sie drogi mimo że czasem sprawia inne wrażenie i buja na zakretach.
Troche przeszkadzają szerokie slupki przednie, widoczność do tyłu jak na hatchbacka całkiem niezła, wystarczy troche pojeździć żeby wyczuć tył. Dobrze mieć czujniki parkowania.
Wszystko na swoim miejscu. Nauka obsługi konsoli środkowej (radio, wentylacja, komputer) zajmuje troche czasu. Dzwigienki nawet mi odpowiadają mimo krytyki. Nieco idiotyczne miejsce na kubki, szczególnie że bez regulacji grubości kubka, mniejsze wypadają.
Bardzo dobre, szkoda że silnik sie bardzo długo nagrzewa, nawet 10-15 km
Z przodu całkiem nieźle, z tyłu nie siedze:)
Jest dość cicho, słychać silnik ale w koncu to diesel.
Stosunek trasa/miasto ok 70/30%, przy dość ostrej jeździe ok 6,5 l, przy duzych mrozach 7,0 przy wylaczonej klimie. Auto mam od września więc z klimą nie jeździłem za duzo.
Auto świetne, szczególnie za cenę 82 tys. z mocnym dieslem, półskórą, bi ksenonami, klimatyzacją dwustrefową i pakietem OPC. Nie ma lepszego w tej cenie.
Mam auto od 4 miesięcy i nic nie nawaliło.
Zero usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]